Заявления за приоритетно плащане

07.08.2017, 12:57 5104 5

07.08.2017, 12:57
Публикации: 81 / 2
Здравейте,
в сайта на НАП е ПИК подадох Заявление по чл. 4, ал. 4 от Наредбата за реда за избор на осигуряване, внасяне и разпределяне на задължителните осигурителни вноски, вноските за Фонд "ГВРС" и за обмен на информация и Заявление по чл. 2а от Наредба Н-8 от 29 декември 2005 г..
Въпросът ми е : Как да проверя, дали следващото плащане ще бъде за месеците, които са отбелязани за приоритетно плащане в гореспоменатите заявления ?
#1 | 07.08.2017, 13:01
Публикации: 9299 / 1558
Щом имате ПИК - 'Предоставяне на данъчна и осигурителна информация', 'Справка за плащанията и поставените с тях задължения', избирате вида на задължението и 'покажи'
#2 | 07.08.2017, 13:23
Публикации: 81 / 2
Здравейте, благодаря за бързият отговор, но нямам раздел 'Справка за плащанията и поставените с тях задължения'.
В Справка за задълженията и плащанията са показани стари здравни задължения , задължения ( ДОО, Здравни и ДЗПО) подадени с декл.1 за м.юли и платени задължени ( при тях има покажи)
В Справка за задълженията с възможност за извършване на плащане са показани стари здравни задължения и задължения ( ДОО, Здравни и ДЗПО) подадени с декл.1 за м.юли.
Как за проверя заявените задължения които са приоритетни ?
#3 | 07.08.2017, 14:05
Публикации: 2966 / 392
Има колона приоритетно погасяване и там трябва да пише "да"
#4 | 08.08.2017, 11:43
Публикации: 81 / 2
Има колана Забележка, в която не е отбелязано нищо. Свързах се с НАП и от там ме увериха , че заявленията за приоритетно плащане са одобрени.
Но аз бих искала да ги виждам в сайта на НАП, а не всеки месец да си пишем писма и да ги питам.
Приложено прилагам Справка за задълженията.
Искам да платя само последните три реда, а не по реда постъпилите суми погасяват задължението от съответния вид, срокът за внасяне, на което изтича най-рано към датата на плащането (чл.169, ал.5 от ДОПК)
#5 | 08.08.2017, 12:50
Публикации: 81 / 2
Има колона приоритетно погасяване и там трябва да пише "да"
Нямам такава колонка
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група