Код ЕКАТТЕ при периодична работа във второ нас.място

18.09.2017, 14:54 2054 1

18.09.2017, 14:54
Публикации: 326 / 22
Здравейте,
още не сме декларирали населеното място по код ЕКАТТЕ (срок до 31.10.2017г.)
Мисля към 01.10.2017 да пусна уведомленията.
Имаме следната ситуация обаче. Фирмата ни е с обекти била винаги само в гр.София, но от няколко месеца има нов обект, собственост на фирмата в друго населено място, който се строи от фирма - подизпълнител.
Т.к. вече обектът е завършен отвън и предстои довършването му вътре, замазки, оборудване. Собственикът иска да използва служители от обектите в София (работници поддръжка) периодично да ги пращаме в другото населено място да помагат и да вършат общи работи. Не знам колко време ще прекарват там в един месец. Може да са за 2 дни, може за по 2 седмици, но ще работят там все по-често. Въпросът е как да ги подам като код ЕКАТТЕ:
1. До скоро работеха само в гр. София, това е и работното им място по трудов договор.
за последния месец са били командировани 2-3 пъти за по 2 дни в новия обект.
Да ги подам с код ЕКАТТЕ - гр.София и да ги водим командировъчни до другото населено място?
2. Да подам уведомление с код ЕКАТТЕ: 00000 и да ми правят присъствено форма по обекти и градове - полагат ли им се в този случай командировърно (пътни, дневни) ако са с две работни места, ще се движат с фирменни автомобили, ще отсядат в последствие във фирмени имоти (а някой от тях са по принцип с постоянен адрес в това друго населено място и ще живееят/нощуват при роднини)?
#1 | 18.09.2017, 16:35
Публикации: 326 / 22
Някакво мнение?  :blush:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група