Изплащане на майчинство-първа и втора година

26.09.2017, 15:57 11293 3

26.09.2017, 15:57
Публикации: 2 / 0
Здравейте,получавам майчинство 460,00лв.,но на 10.10.2017 бебчо става на 1г.Получавам много различна информация и се обърках.Въпросът ми е:Кога ще получа майчинството за м.септември(на 28.09 или на 05.10.,както до сега)?Кога ще има изравняване на втората година.Благодаря предварително!
#1 | 26.09.2017, 16:41
Публикации: 6 / 1
Майчинството за първата година (на 90% от брутото) е до датата на термина ви. След това е майчинството за втроата година до навършване до 2 г. на детето. За това второто трябва да се подадат необходимите документи за да почнете да го получавате.
#2 | 27.09.2017, 15:50
Публикации: 2 / 0
Благодаря!
#3 | 28.09.2017, 17:07
Публикации: 6 / 0
Здравейте искам да помогна на приятелка и имам следният въпрос.  В момента моята приятелка гледа детето си което не е навършило 2 г. и е все още в майчинство ( втора година). В момента е бременна, но терминът й е много след изтичане на втората годинагодин майчинство. По принцип може да се върне на работа, може да си пусне болничен ако се разбере с гинеколога, да си пусне отпуск за отглеждане на първот дете още 6 месеца ( мисля, че беше така) или да си пусне отпуск, който се е натрупал по време на първото майчинство. Обещетението й през първата година от майчинството  е било високо, защото е взимала по-висока заплата. Та въпросът ми е как е най-добре да постъпи, за да взима по-голямо обещетение за второто  дете. Ако реши да излезе в болничен веднага след изтичане на майчинството, колко месеца назад ще се изчислява.  Интересува ме дали ще се вземат впредвид сумите от първата година майчинство.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група