Фактури от Букинг и рег-ия по ЗДДС

27.09.2017, 14:14 3740 1
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

27.09.2017, 14:14
Публикации: 6 / 0
Здравейте,
Сезонен обект получава фактура от Букинг за комисионна от реализирани нощувки. Фирмата, стопанисваща обекта не е регистрирана по ЗДДС. Следва ли да подаде заявление за регистрация по чл.97а от ЗДДС?
Благодаря Ви, предварително :)
#1 | 28.09.2017, 17:50
Публикации: 49 / 6
Обектът се намира на територията на България  - получената посредническа услуга, по която се дължи комисиона, е с място на изпълнение на територията на страната.
На регистрация по ЗДДС подлежи всяко данъчно задължено лице, което получава услуги с място на изпълнение на територията на страната, които са облагаеми и за които данъкът е изискуем от получателя по чл. 82, ал. 2 от ЗДДС. Срок - 7 дни преди датата, на която данъкът за доставката става изискуем (авансово плащане или данъчно събитие), като данъчната основа на получената услуга подлежи на облагане с данък.
И то какво излиза - щом пуснеш обекта в Booking - тичай за регистрация по 97а, ако не си регистриран.
Тези Booking и Facebook, че и Google..... 
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група