Пенсиониране и Борсата на труда

06.10.2017, 11:33 6098 3

06.10.2017, 11:33
Публикации: 48 / 0
Здравейте,
Мой роднина в момента е самоосиг. се лице, осигурява се на 460 лв.. Искаме да го пуснем на борсата, тъй като след около 2 години предстои пенсиониране. Не съм сигурна какво трябва да се направи точно - да бъде 9 месеца на трудов договор (на мин.раб.заплата 460 лв.) и после да отиде на борсата? Периодът на борсата как ще му повлияе на пенсията? Има ли значение дали точният момент на пенсиониране е точно при изтичане на периода му на борсата? В смисъл как е най-добре да се постъпи евентуално с борсата, за да получи по-добра пенсия?
Разбирам, че вероятно сметките са тънки, но все пак има опитни експерти в този форум, които могат да ме ориентират...
Благодаря!
#1 | 06.10.2017, 12:01
Публикации: 9339 / 1571
За да има право на обезщетение, към момента на прекратяване на договора трябва да има поне 9 месеца от последните 15 календарни с осигуровки за безработица (ТД, ДУ...), да не подлежи на осигуряване на друго основание (втори ТД, ГД,СОЛ...) и да не е пенсионер. Напомням, че при СОЛ не се внасят осигуровки за безработица.
Доколко си спомням, времето на борсата не се брои при пенсиониране, но не съм сигурна.
#2 | 06.10.2017, 13:51
Публикации: 314 / 38
Доколко си спомням, времето на борсата не се брои при пенсиониране, но не съм сигурна.

Зачита се за стаж ако се получава обезщетение, но май без да се признава някакъв доход за този период. Пак погледнете, за да не подведа
#3 | 06.10.2017, 14:03
Публикации: 132 / 13
(2) За осигурителен стаж, без да се правят осигурителни вноски, се зачита времето:
4. през което лицето е получавало обезщетение за безработица;
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група