РАЗХОД ЗА РЕМОНТ НА ОТДАДЕНА ПОД НАЕМ СГРАДА

01.02.2012, 09:47 7707 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

01.02.2012, 09:47
Публикации: 620 / 20
 Търговски к-с е отдаден под наем.Ако извърша ремонт по него ще ми се признае ли за разход.
Много Ви моля помогнете .
#1 | 01.02.2012, 10:10
Публикации: 6317 / 1026
Щом сградата фигурира като ДМА във вашия Баланс, ще ви се признае разходът за ремонта.
#2 | 01.02.2012, 14:44
Публикации: 1 / 0
Можеш да ползваш Данъчен кредит, но когато изтрече договора за наем и освободите помещението трябва да изчислиш стойността на ремонта към датата на напускане и да внесеш ДДС в/у тази стойност.
#3 | 01.02.2012, 16:34
Публикации: 6317 / 1026
От отговорите ни става ясно, че не е ясно кой прави ремонта - наемателят или наемодателят? :smile1:
#4 | 01.02.2012, 19:03
Публикации: 9543 / 1623
За да се даде правилен отговор питащата трябва да каже наемателят или наемодателят правят този ремонт и какво е предвидено в договора за наем. Дали е за сметка на наемателя или на наемодателя. И всъщност думата ремонт не е точна в случая, защото това са разходи водещи или не до подобрения на наетия актив и увеличаващи или не неговата стойност.
#5 | 02.02.2012, 09:27
Публикации: 620 / 20
Разхода го прави наемодателя.Трябва да се смени изолацията на покрива,тъй като след проливни дъждове прокапва.Ако не ми се признава за данъчни цели не виждам къде в ГДД ще преобразувам в увеличение на резултата.А не виждам и как ще му се увеличи полезния срок  с тия некачествени материали пак може да прокапе.
#6 | 02.02.2012, 09:55
Публикации: 537 / 19

ЗАКОН за устройство на територията
§ 5 от ДР
42. (Нова - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) "Основен ремонт" на строеж е частично възстановяване и/или частична замяна на конструктивни елементи, основни части, съоръжения или инсталации на строежа, както и строително- монтажните работи, с които първоначално вложени, но износени материали, конструкции и конструктивни елементи се заменят с други видове или се извършват нови видове работи, с които се възстановява експлоатационната им годност, подобрява се или се удължава срокът на тяхната експлоатация.

43. (Отм., нова - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) "Текущ ремонт" на строеж е подобряването и поддържането в изправност на сградите, постройките, съоръженията и инсталациите, както и вътрешни преустройства, при които не се:
а) засяга конструкцията на сградата;
б) извършват дейности като премахване, преместване на съществуващи зидове и направа на отвори в тях, когато засягат конструкцията на сградата;
в) променя предназначението на помещенията и натоварванията в тях.


Според мен ще ти се признае за разход в годината, когато е направен разхода т.к. имаш текущ ремонт
смени изолацията на покрива,тъй като след проливни дъждове прокапва.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове