Наем при ЕООД

29.10.2017, 12:03 1887 1

29.10.2017, 12:03
Публикации: 58 / 2
Здравейте,

Имам неясноти около ЕООД, предмета му на дейност е следният: едноличния собственик е консултант и емпатичен лечител и предлага консултации и сесии, както и участва в различни семинари в тази област. Въпросите ми са два, ЕООД няма договор за наем, според вас трябва ли да се сключи такъв, като се има предвид, че лицето има фактури за участията в такива семинари, а личните сесии се провеждат онлайн. Дали трябва да се сключи и договор между ЕООД и физическото лице, за ползване на част от жилището. А вторият ми въпрос, който възниква е какъв вид договор е необходим за да може да се ползват всички разходи, по пътуванията в различни градове като разходи за командировки. Лицето се осигурява само като самоосигуряващо,  без личен труд. Дали може да се използват тези разходи, ако се сключи договор за полагане на такъв труд като консултант за 300 лева, месечно, но пък идва и другия момент, че не всеки месец  има приходи.
Благодаря на всички отзовали се!
#1 | 29.10.2017, 12:23
Публикации: 9322 / 1567
Договорът за наем не е задължителен. Ако има нужда-  сключва такъв, ако няма - не сключва.
Колкото до личния труд: Какво пречи ЕСК да вземе решение да си плаща по 125 или 130 лв месечно? Или 123,28 /139,38/?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група