ПОМОГНЕТЕ,МОЛЯ...

18.01.2010, 20:23 4091 1

18.01.2010, 20:23
monika12
Случаят ми е малко объркан:от 01.07 съм на трудов договор изпитателен срок и в момента съм бременна,а работодателя ми иска да ме изгони от работа,първо искаше да ме прати на борсата,но ме е осигурявал на 4 часа и не знам имам ли право на борса,а в последствие се оказа че е внасял осигуровки само за юли и август.Дайте ми съвет моля!
#1 | 21.01.2010, 22:27
Публикации: 7 / 0
Важно е да се знае изпитателния срок във връзска с кой член от КТ е обвързан за срочен или безсрочен договор е пуснат. Ако в договора ти фигурира чл.70 във връзка с чл.67 това означава че след изтичане на 6 месечен изпитателен срок автоматично преминаваш на безсрочен договор и по-трудно  може да те освободи работодателя. Ако обаче в рамките на тези 6 месеца си ползвала някакъв вид отпуск , това означава че все още може и да си в изпитателен срок, а в този случай бременните не са защитени. Що се отнася до болничните - те се плащат ако имаш 6 месеца внасяни осигуровки, а за болничните за майчинство т.е. 45 дни преди раждането, ти трябват 12 месеца осигуровки. В най-лошия случай ако бъдеш освободена, виж първо на какво основание те освобождават и се обърни за помощ в Инспекцията по труда. Ако обаче те оставят на работа но нямаш   12 месеца осигурителен стаж за изплащане на болнични за  майчинство, тогава трябва да отидеш в социални грижи, от там да ти дадат един формуляр, в който счетовоството на работодателя ти попълва към коя дата придобиваш 12 месеца осигурителен стаж и до тази дата, Социални грижи  ще ти изплащат ежемесечно някакви 100 лв 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група