Чуждестранно Физическо лице и регистрация по ДДС

09.01.2018, 16:59 2197 2

09.01.2018, 16:59
Публикации: 28 / 1
Оф, моля за инфо! Не ми се е случвало! Чуждестранно ФИЗИЧЕСКО лице купува няколко имота  в България, който ще отдава под наем 10м в годината, а другите два ще се ги ползва! Може ли да се регистрира в БГ по ДДС! Имотите ще се обслужват целогодишно т.е. ще има разходи, както и приходи от наем! И определено ще достигне облагаемия оборот в БГ! Та въпросът ми е може ли доброволна регистрация или здължителна при достигане на оборот? Начинаеща съм и ще съм благодарна на всеки отговор !
Предварително благодаря!
#1 | 09.01.2018, 20:31
Публикации: 6403 / 1130
Отдаването под наем на НИ е облагаема сделка в страната. Да се регистрира при достигане на оборот е най-добре, защото определено ще е на внасяне.
#2 | 10.01.2018, 10:28
Публикации: 28 / 1
Благодаря за отговора! Оставам с впечатлението, че искат доброволна регистрация за да ползват кредита при покупката, но ще е на  внасяне ежемесечно! Ще се плащат и поддържка и режийни ежемесечно! Това, което ме притеснява е ,че е Чуждестранно ФИЗИЧЕСКО лице! Всичко което изчетох за регистрацията е за местни  физически лица, ще има ли право на доброволна регстрация без да достигне оборот при положение че е чужденец и то Физическо лице, ще има ли нормативно признати разходи, в БГ освен ДДС декларация ще декларира ли доходи и как! Не ми е ясно! Моля ако някой има инфо да ми каже къде прочета и аз!
Предварително блягодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група