СОЛ с плащани СО и без Декларация за регистрация на СОЛ

31.01.2018, 20:18 2181 3

31.01.2018, 20:18
Публикации: 64 / 7
Колеги,
Следния случай - подавам аз декларация за промяна на осигуряването вчера и получавам резултат от обработка: "Няма намерен запис за декларирана дейност или осигуряване през същия Булстат. Декларацията е отхвърлена."
Предполагам, че няма вариант да е защото е СОЛ от 10години и заради това че е подавана на ръка нещо да има проблем. Всъщност такава декларация няма сред архивите нито на собственичката, нито на предишната счетоводителка.
Имали ли сте такива случаи и какво е най-адекватно да направя сега без да прецакам фирмата, че те си имат и други бакии от "колежката"
#1 | 31.01.2018, 20:56
Публикации: 64 / 7
Забравих да уточня, че през всичките тези години е подавана Д1 с код за самоосигуряване
#2 | 31.01.2018, 22:38
Публикации: 9357 / 1574
В деловодството на НАП подавате една молба в свободен текст за регистриране на СОЛ със задан дата и ОКД5 на хартия с дата на начало на самоосигуряване от преди 10 г.  До две седмици можете да очаквате резултат.

Ако имате ПИК на ФЛ, опитайте да подадете декларацията онлайн. Има голяма вероятност да мине и да не се наложи да правите горното.
#3 | 01.02.2018, 07:58
Публикации: 64 / 7
В деловодството на НАП подавате една молба в свободен текст за регистриране на СОЛ със задан дата и ОКД5 на хартия с дата на начало на самоосигуряване от преди 10 г.  До две седмици можете да очаквате резултат.

Ако имате ПИК на ФЛ, опитайте да подадете декларацията онлайн. Има голяма вероятност да мине и да не се наложи да правите горното.

Мноого благодаря! Само с ПИК ли ще стане, защото аз имам пълен достъп онлайн в НАП, но незнам дали ще ме пусне от там с толкова стара дата? Надявам се няма да докарам проверка на фирмата с това?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група