Гдд чл50

08.02.2018, 09:38 2139 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

08.02.2018, 09:38
Публикации: 112 / 2
Управител на ЕООД се самоосигурява на 460лв.През годината има приходи от почистване на пасища,които декларира с приложение 3.Приспадат се 40% НПР,трябва ли да се отразят и приспаднат осигуровките  КСО и ЗЗО,и след това да да се обложи с 10% или не? :noexpression:
#1 | 08.02.2018, 10:06
Публикации: 6333 / 582
Може, но не е задължително.
#2 | 08.02.2018, 10:27
Публикации: 112 / 2
как така,не е ли регламентирано...
#3 | 08.02.2018, 10:59
Публикации: 6333 / 582
Разбира се, че е регламентирано - чл.30 от ЗДДФЛ, но ако имате желание да внесете повече данъци на държавата никой няма да Ви глоби за това.
#4 | 08.02.2018, 11:57
Публикации: 100 / 14
И аз да попитам. До м.07.2017 работих по ТД и като свободна професия и се самоосигурявах. След това ми прекратиха ТД и аз се регистрирах на борсата / и си прекратих самоосигуряването-спях дейност/, но от м.08.2017 имам сключени граждански договори /под МРЗ/. Въпроса ми е, при попълване на декл. по чл. 50 трябва ли да изравнявам и осигуровките /по гр. договори не са ми внасяни осигуровки/, и някой знае ли как ще попълвам Т1 и Т2. За данъка ми е ясно, че каквото се получи ще си го внеса. Благодаря за отговорите.
#5 | 08.02.2018, 12:15
Публикации: 10210 / 1765
Гражданските договори са възникнали след прекратяване на самоосигуряването - не попълвате Т1 и Т2 , не изравнявате нищо.
#6 | 08.02.2018, 14:22
Публикации: 254 / 17
И аз да попитам. До м.07.2017 работих по ТД и като свободна професия и се самоосигурявах. След това ми прекратиха ТД и аз се регистрирах на борсата / и си прекратих самоосигуряването-спях дейност/, но от м.08.2017 имам сключени граждански договори /под МРЗ/. Въпроса ми е, при попълване на декл. по чл. 50 трябва ли да изравнявам и осигуровките /по гр. договори не са ми внасяни осигуровки/, и някой знае ли как ще попълвам Т1 и Т2. За данъка ми е ясно, че каквото се получи ще си го внеса. Благодаря за отговорите.

Изравняване и попълвате до м.07- периода на упражняване на тд. Доходът и периодът с ГД- не влизат в т1 и т2
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група