Продажба на недв,имот

21.02.2018, 11:51 1716 7
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

21.02.2018, 11:51
Публикации: 66 / 0
   Извинявам се ако въпросът се повтаря,но желая по актуално мнение.
 Данъчната основа все още ли се завишава съгл.чл.26,ал,3 от ЗДДС, Всички такси са за сметка на купувача.
И другият въпрос е:в дневника на продажби,коя сума вклювате завишената данъчна основа или не?
#1 | 21.02.2018, 15:02
Публикации: 66 / 0

   Моля дайте отговор !
Завишава ли се данъчната основа по чл.26,ал.3,когато всички такси са за сметка на купувача.
#2 | 21.02.2018, 16:25
Публикации: 318 / 26
Чл. 15. (Изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г., в сила от 01.02.2011 г., изм. - ДВ, бр. 8 от 2016 г., в сила от 29.01.2016 г.) Данъчната основа по чл. 26 и 27 от закона се увеличава с дължимите за доставката данъци и такси, когато са налице едновременно следните условия:
1. платени са от името и за сметка на доставчика;
2. поискани са от доставчика.
Това е чл.15 от Правилника за ДДС, ако може да Ви е полезен
#3 | 22.02.2018, 08:43
Публикации: 66 / 0

   Благодаря Lena!
 Чл.15 от правилника го прочетох,но второто условие ми е малко неясно.
Но тъй като няма да е изпълнено първото условие /таксите ще са за сметка на купувача/,то второто в случая не ме интересува нали така!
И правилно ли тълкувам,че в случая няма да завишавам ДО?
#4 | 22.02.2018, 10:11
Публикации: 23 / 0
Точно така. Когато всички такси се заплащат от купувача, то НЕ се увеличава дан.основа.
#5 | 22.02.2018, 10:45
Публикации: 66 / 0

    Благодаря за отговорите!
    Успешен ден!
#6 | 22.02.2018, 11:13
Публикации: 1 / 0
Декларира ли се с декларация за доходите сумата, получена от продажба на имот, получен по наследство от родител
#7 | 22.02.2018, 11:43
Публикации: 6317 / 1026
Декларира ли се с декларация за доходите сумата, получена от продажба на имот, получен по наследство от родител
Не.
Необлагаеми доходи

Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
........................ ......
26. доходите от продажба или замяна на имущество, придобито по наследство и завет, както и на имущество, реституирано по реда на нормативен акт;
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове