Борса след записване на бюрото по труда

18.04.2018, 11:52 4511 2

18.04.2018, 11:52
Публикации: 2 / 0
Здравейте,

Съжалявам, че пускам отделна тема, но не получих отговор в общата тема "Право на борса".

Освободена съм по член 331 по взаимно съгласие с обещетение. В рамките на 7 дни се регистрирах в бюрото по труда. Все още НЕ съм се регистрирала в НОИ.

Искам да бъда назначена фиктивно в фирма и освободена, за да взимам пълна борса. Според закона, лица упражнили правото на обещетение през последните 3 години ще бъдате обещетявани минимално.

Въпросът ми е, дали упражняването на правото се извършва след регистрация в НОИ или когато се запише човек в бюрото по труда. Разбира се, не съм получавала пари от НОИ все още.

С други думи: Изпуснах ли шанса си за пълна борса след записването ми в бюрото по труда или докато не съм се регистрирала в НОИ в рамките на 3 месеца правото на обещетение не е упражнено.

Предварително благодаря!
#1 | 18.04.2018, 20:56
Публикации: 1 / 0
Здравйте,
Сблъсках се със следния пробем и сега мисля че съм в безизходица.Моля някой компетентен по темата да ми даде отговор на въпросите ми.
На 3.10.2017 се записах в бюрото по труда като безработен за да мога да ползвам обезщетение за безработица от чужбина.Тъй като документите от Англия се бавят няколко месеца мойте пристигнаха на 13.03.2018 обаче ми беше объркан стажа и като последен работодател ми се зачете българския и аз отказах обвзщетението защото размера му щеше да е 8 лв.От 4.04.2018 година започнах пак да се осигурявам и въпрос ми е следният-от 04.04.2018 се осигурявам и от тази дата ли трябва напред да събирам 12 месеца за осигутителен стаж-защото мисля да работя до октомври в Англия-ще имам 6 месеца стаж- плюс 6 преди 04.04.2018  без осигутителен стаж плюс още 6 от 04.04.2017 със осигурителен стаж.
Въпросът ми е следният може ли с тези осигуровки да се запиша за обезщетение
Моля,някой компетентен да ми отговори
Благодря
#2 | 19.04.2018, 14:36
Публикации: 17 / 0
Здравейте,



Искам да бъда назначена фиктивно в фирма и освободена, за да взимам пълна борса. Според закона, лица упражнили правото на обещетение през последните 3 години ще бъдате обещетявани минимално.


Това не се пише публично. Ако през последните три години сте били на борсата губите право за пълно обезщетение, мисля че само минимално.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група