Прекратяване на трудов договор до завръщане на титуляра, преди неговото завръщан

09.05.2018, 14:44 4353 4

09.05.2018, 14:44
Публикации: 3 / 0
Здравейте, извинявам се, ако темата е обсъждана , но имам няколко въпроса, които не са ми ясни и моля за съдействие!
Назначена сън на трудов договор до завръщанена титуляр(майка, която веднага след първото дете, роди второ и си застъпи майчинствата), вече четвърта година. Имам по-точно две питания:
1. Ако и аз забременея междувременно(има го като опция), ще мога ли да изляза също в майчинство (след година тя вече би трябвало да се върне на работа)?
2. По какъв начин , освен със ,завръщането на титуляра, може да се прекрати такъв договор, за да взимам максималното обезщетение на Борсата?

Благодаря на отзовалите се!

Сетих се още нещо, четох, че в договора изрично трябва да фигурират три имена и ЕГН на титуляра, а в моя е само имената, даже в последствие третото е променено и даже не е както в договора,какво мислите?
#1 | 09.05.2018, 15:25
Публикации: 6679 / 661
По т.1 - Ако и Вие забременеете дори и да излезете по майчинство Вашия договор ще бъде прекратен в момента в който титуляра се върне на работа. Нямате закрила в този случай.
По т.2 - чудя се какво да напиша. Питате за майчинство, след това за борса.
#2 | 09.05.2018, 22:11
Публикации: 3 / 0
По т.2 - чудя се какво да напиша. Питате за майчинство, след това за борса.
Какво е странното? Интересувам се евентуално преди да се е завърнал титуляра, как могат ако решат, да ме освободят, искам да съм наясно , защото има и такава вероятност.
#3 | 09.05.2018, 22:34
Публикации: 9335 / 1570
За "пълна борса" трябва да Ви освободят по инициатива на работодателя, а не по Ваше желание (предизвестие от Ваша страна),  Ваше съгласие (взаимно съгласие или чл.331) или Ваше виновно поведение (дисциплинарно).
При Вас най-добрите възможности са: поради намаляване обема на работа или съкращаване на щата (ако има такива обстоятелства и работодателят е готов да плати съответните обезщетения) и чл.71 (ако има предвиден срок на предизвестие и той не е изтекъл)

ПП Напомням, че докато сте на борсата нямате осигуровки за болнични и майчинството.
#4 | 10.05.2018, 12:58
Публикации: 3 / 0
Благодаря много на отзовалите се :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група