Срочен договор чл 70 ал 1 и право на Труд.борса

12.05.2018, 18:09 5405 6

12.05.2018, 18:09
Публикации: 2 / 0
Здравейте, Моля да разясните какво да очаквам в моята ситуация.
От юли 2016г до юли 2017г бях на Труд-борса с право на 60% обезщетение.
Авг.2017г започнах работа на труд.дог-р за 6мес., който премина в безсрочен .
В края на април 2018г ме накараха да подам молба за преназначаване на нова длъжност със срок за изпитване 3 мес. в полза на работодателя. В деня, в който се сключва допълнит.споразумение по чл.70 ал1 във връзка с чл67 ал1 т1 излязох в болничен за 20дни. Разбрах, че за същата нова длъжност има пусната обява в сайт за работа т.е. явно целта е да ме освободят.
        1. При завръщането ми след болничния на работа има ли минимален период примерно 3-5-10 дни, които реално трябва да работя на новата длъжност и тогава да ме освободят? Или могат да ме освободят още на първия ден след връщането ми?
         2. Ако бъда освободена от работа, ще имам ли право на обезщетение по 9лв на ден от Труд.борса?
Благодаря
#1 | 12.05.2018, 18:55
Публикации: 9299 / 1558
1. Няма минимален срок. Може в деня, в който се явите на работа. Теоретично може и по време на болничния.
2. При тази дълга предходна борса едва ли имате 12 месеца с осигуровки за безработица през последните 18, така че сега въобще нямате право на обезщетение.
Ако все пак имате 12 от 18 с трудов договор (сумарно, може с прекъсвания, но без да броите времето на борсата) ще имате право на минималното обезщетение.
#2 | 12.05.2018, 19:51
Публикации: 11934 / 2174
При освобождаване по чл.71 е важно според мене как е сключен договора и кой го прекратява. Ако е сключен в полза на работодателя и той го прекратява мисля, че тъй като всъщност не е по желание на работника  не би следвало да има минимално обезщетение, а такова по общия ред.
/ без претенции, че съм права, но мисля, че този случай не е в обхвата на чл.54 б  ал.3 КСО /
#3 | 12.05.2018, 20:15
Публикации: 11934 / 2174
Да се допълня:
Може чл.71 да е използван от работодателя и при виновно поведение на работника по време на изпитателния срок , но така или иначе освобождаването по чл.71 не води непременно и единствено до минимално обезщетение според мене.
#4 | 12.05.2018, 21:42
Публикации: 9299 / 1558
При освобождаване по чл.71 е важно според мене как е сключен договора и кой го прекратява. Ако е сключен в полза на работодателя и той го прекратява мисля, че тъй като всъщност не е по желание на работника  не би следвало да има минимално обезщетение, а такова по общия ред.
/ без претенции, че съм права, но мисля, че този случай не е в обхвата на чл.54 б  ал.3 КСО /
От значение е не в чия полза е уговорен изпитателния срок /може да е в полза и на двете страни/, по-важно е по чия инициатива е приложен чл. 71/1. Ако това е по инициатива на работодателя, работника има право на "пълна борса".

В конкретния случай: НиНа12 е била на борсата около 12 месеца и повече от 6 месеца от тях са в рамките на последните 18 календарни месеца

#5 | 12.05.2018, 23:19
Публикации: 2 / 0
1. Няма минимален срок. Може в деня, в който се явите на работа. Теоретично може и по време на болничния.
2. При тази дълга предходна борса едва ли имате 12 месеца с осигуровки за безработица през последните 18, така че сега въобще нямате право на обезщетение.
Ако все пак имате 12 от 18 с трудов договор (сумарно, може с прекъсвания, но без да броите времето на борсата) ще имате право на минималното обезщетение.
Благодаря Ви за бързите отговори!
#6 | 13.05.2018, 10:44
Публикации: 11934 / 2174
 Ако това е по инициатива на работодателя, работника има право на "пълна борса".

Да, именно. Просто този чл.71 не е упоменат изрично в 54б КСО го изкоментирах - извън питането в темата. Не знам обаче как би се погледнало на прекратяване по инициатива на работодателя, но поради виновно поведение на работника. Струва ми се , че не е разгледан и прецизиран много чл.71 по отношение на обезщетението за безработица.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група