Обжалване акт на НАП (за 0ва ДДС декларация)

21.05.2018, 13:26 3573 3

21.05.2018, 13:26
Публикации: 298 / 14
Здравейте,
Случи се така, че пропуснах да подам една 0лева ДДС декларация (пропускам факта, че това е абсурдна държава, където фирмата хем не осъществява дейност, хем някак си трябва да подава тези декларации всеки месец, като двете неща взаймно си противоречат). Пуснах си аз декларацията онлайн няколко дни след срока (преди месец), да ама от НАП явно са се усетили и изпратиха с M&MB писмо. Собственика на фирмата отиде в НАП, за да му връчат документа за административното нарушение. Сега тя фирмата не работи от няколко години и се подават 0леви декларации все, това е първи пропуск/нарушение.
Има ли смисъл да се обжалва пред НАП акт-а (в смисъл с надеждата да пуснат минимална глоба 500 лева)? И срокът за обжалване от кога започва да тече, от днес когато собственика се е подписъл в НАП или след като излезе и размера? В НАП не му казали нищо за обжалване, да изчака 3 месеца и това е.
Какво мислите? И ако сега е времето за обжалване и има смисъл, може ли някакъв образец?
#1 | 21.05.2018, 13:37
Публикации: 6668 / 658
Обжалвайте! Преди 2-3 години имах подобен случай, но бях подала ДДС-то на 15-ти в 7 часа и нямаше последствия. Колега ми беше изпратил образец на възражение. Ще го потърся. В акта за административно нарушение сигурно е посочен срока за обжалване.
#2 | 21.05.2018, 13:41
Публикации: 298 / 14
Обжалвайте! Преди 2-3 години имах подобен случай, но бях подала ДДС-то на 15-ти в 7 часа и нямаше последствия. Колега ми беше изпратил образец на възражение. Ще го потърся. В акта за административно нарушение сигурно е посочен срока за обжалване.
Аз като пропуснах и четох, колегите тука пишеха след 2-3 месеца че идва "честитка" от НАП, обаче няма такова нещо в момента, аз си я пуснах след срока, системата я прие, обаче кажи речи месец след срока (понеже писмото на M&MB се замота поради отсъствие на собственика), тоест точно месец и от НАП действат.
Спомен имате ли дали беше в свободен текст и някъде към акта ли се прикрепя, или по нормалния ред си се входира, и после от НАП-а си се оправят, да не стане така да гледат акт-а преди жалбата.
#3 | 21.05.2018, 14:50
Публикации: 540 / 74
Здравейте,
Изчакайте да дойде самия акт с евентуалната глоба. Имах такъв случай и мина само с предупреждение. За това по-добре изчакайте. Вероятността да минете без глоба е голяма.
Успех!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група