Д1 и Д6 при Граждански договор

Днес в 14:11 15283 28

#20 | Днес в 14:11
Публикации: 6 / 1
Декларация 1 и 6 подавате до 25-то число на месеца следващ месеца на изплащане. Декларация 1 подавате за всеки месец в който лицето е извършвало работа за вас, примерно ако периода е от 15.08 до 15.10, подавате за Август, Септември и Октомври, като разпределяте осигурителния доход.
#21 | Днес в 14:17
Публикации: 99 / 1
А как да разпределя според вас дохода за всеки месец, в който е извършвало дейност, като няма яснота за колко време ще бъде изпълнен договора? Просто характера на работата е сложен и зависи от много обстоятелства - заплащането е за получаване на крайния резултат, а не за период от време....
#22 | Днес в 14:38
Публикации: 6 / 1
Декларация 1 и 6 се подават след като платите хонорара, щом плащате значи договора е изпълнен, нали? Тогава как не знаете кога е изпълнен? И какво общо има "крайния резултат" с периода през който се извършва работата по него? Ако работата е свършена в рамките на един месец и съответната услуга, изработка, работа  или каквото е там ви е предадена, и сте платили, тогава подавате една декларация 1, но в противен случай не мисля, че е правилно. Разпределяте дохода пропорционално.
#23 | Днес в 15:23
Публикации: 99 / 1
Както съм писала във въпроса си - договорът е сключен сега (в август) и предстои извършване на дейности от страна на изпълнителя, когато и както той прецени. Сумата ще се изплати след няколко месеца - когато си свърши работата, не е ясно месец и дата. Става въпрос за сондаж - не може да предвидим кога ще се финализира.
Наясно съм, че за ГД Д1 се подава за месеца, в който е извършено изплащане на възнаграждение, което в нашия случай е наведнъж цялата сума след като работата е приключила.
Въпросът ми беше, ако приключването на работата стане, примерно след 3 месеца (в началото  на ноември), през това време не изчисляваме никакви осигуровки и не подаваме никакви  Д1-ци, защото няма плащане. А в ноември, когато платим, изчисляваме осигуровките върху 2800 -25%НПР. И понеже лицето изрично е указало, че иска да му удържаме данъка - подавам и декларация по чл.55 за тримесечието когато е удържан данъка за изплатеното възнаграждение. Защото имам едно плащане. Стана много дълго - но това ли е, което трябва да правим?  Човърка ме мисълта за т.14 и т.15 от Д1...за започване и прекъсване на осигуряването, че ще са ноемврийски дати и дали така е правилно. 
#24 | Днес в 15:28
Публикации: 4486 / 762
lambova е права да се чуди, защото по ГД искаме някакъв резултат в някакъв срок, без да се интересуваме кога са извършени действията. Поръчвам си днес желязна ограда на майстора, уговаряме срок 15 септември, пък дали ще заварява по пръчка на ден или музата ще го е обхванала на 14-ти вечерта - нито се интересуваме, нито можем да знаем. Важното е, че на 15-ти идваме да си натоварим оградата готова. Та, трябва да го правим, но подобно разпределение е малко...
#25 | Днес в 16:05
Публикации: 6 / 1
Потърсете стари теми за декларация 1 и 6 за граждански договори във форума. Виждам, че не ме разбирате. Колегите са обяснили доста подробно. Не е правилно според мен начална и крайна дата на осигуряване да е през Ноември, както и да подадете само една декларация 1, при положение че договора е от сега.
#26 | Днес в 17:15
Публикации: 99 / 1
Много теми изчетох по въпроса, но отговор не намерих, след като има м пред мен ГД за определена работа, но без краен срок като дата и възнаграждение, което ще се изплати еднократно в някакъв неясен за мен момент. Явно н ми е трудно да разбера и имам нужда от пример.
Ако е възможно, Yo-Yo,  моля да ми разясните Вие как бихте постъпили в подобна ситуация. Какво бихте подавали като имате тази информация: получавате ГД с дата 02.08. с брутна сума  на възнаграждението еднократно 2800 лв., която се изплаща след приклюване, наведнъж. Имате информация, че изпълнителят е започнал веднага да извършва дейността ( на 02.08.), която му е възложена. Минава август, идва септември (време за подаване на Д1 и Д6) и нямате все още протокол за приклюване на дейността по ГД, нямате и изплащане - какво ще правите Вие в случая?
#27 | Днес в 17:31
Публикации: 152 / 27
Много теми изчетох по въпроса, но отговор не намерих, след като има м пред мен ГД за определена работа, но без краен срок като дата и възнаграждение, което ще се изплати еднократно в някакъв неясен за мен момент. Явно н ми е трудно да разбера и имам нужда от пример.
Ако е възможно, Yo-Yo,  моля да ми разясните Вие как бихте постъпили в подобна ситуация. Какво бихте подавали като имате тази информация: получавате ГД с дата 02.08. с брутна сума  на възнаграждението еднократно 2800 лв., която се изплаща след приклюване, наведнъж. Имате информация, че изпълнителят е започнал веднага да извършва дейността ( на 02.08.), която му е възложена. Минава август, идва септември (време за подаване на Д1 и Д6) и нямате все още протокол за приклюване на дейността по ГД, нямате и изплащане - какво ще правите Вие в случая?
Колежката/колегата Yo-Yo ви го е обяснила много подробно, но явно не четете. Времето за подаване на Д1 е след плащането на хонорара, а не след като мине един месец. Целия хонорар 2800 лв. го разделяте пропорционално на броя месеци, в които е полаган труда, които вие в момента не знаете колко са, но когато се стигне до плащане и се подпише протокол за приемане на извършената работа вече ще знаете и съответно ще подадете за всеки от тези месеци декларация 1. Срока за подаване на тези декларации е до 25-то число на месеца, следващ месеца, в който е извършено плащането на хонорара. За всеки от месеците лицето декларира, дали се осигурява на друго основание. Д1 се подават за месеците, в които е извършван труда, а не за месеца, в който е платено!
#28 | Днес в 19:12
Публикации: 99 / 1
Така обяснено, вече го разбрах. Благодаря Ви!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група