Покана за АУАН

17.07.2018, 13:46 1301 8
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

17.07.2018, 13:46
Публикации: 155 / 2
Здравейте! Имам ЕООД без дейност за 2017г. Подадена е декларация за неактивност в Търговския регистър до 31.03.2018г. Сега получавам от НАП покана за подаване на ГДД по чл. 92 и за съставяне и връчване на АУАН за неподадена декларация. Нали тази година не се подаваше образец 1010а? Защо е този АУАН? Някой имал ли е такъв случай?
#1 | 17.07.2018, 13:48
Публикации: 144 / 22
А в НСИ подадена ли е декларация за неактивност?
#2 | 17.07.2018, 13:51
Публикации: 155 / 2
Да, там също е подадена.
#3 | 17.07.2018, 13:59
Публикации: 144 / 22
Аз бих питала НАП защо са решили че трябва да подавам декларация и смятат, че трябва да ме глобят. Може и да са се объркали нещо.
#4 | 17.07.2018, 14:06
Публикации: 155 / 2
Това смятам да направя и аз. Ще отида с поканата, но исках да знам дали някой друг е имал такъв случай.Сега четох, че колеги, които са подавали декл.1 и 6 също са получили. Аз имам подавани за една майка, но дейност по смисъла на § 1,т.30 от ЗС нямам.
#5 | 17.07.2018, 14:08
Публикации: 6027 / 532
Това смятам да направя и аз. Ще отида с поканата, но исках да знам дали някой друг е имал такъв случай.Сега четох, че колеги, които са подавали декл.1 и 6 също са получили. Аз имам подавани за една майка, но дейност по смисъла на § 1,т.30 от ЗС нямам.

Как да няма дейност? Имате разходи за здравни осигуровки.
#6 | 17.07.2018, 14:13
Публикации: 155 / 2
Здравните осигуровки нямат връзка с т.30, където е определено коя фирма не е осъществявала дейност. Нито едно от изброените не е извършвано в дружеството за 2017г., следователно е фирма без дейност според определението в ЗС.

30. (нова - ДВ, бр. 97 от 2016 г, в сила от 01.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.) "Предприятия, които не са осъществявали дейност през отчетния период" са предприятия, за които едновременно са налице следните условия:
а) през отчетния период не са извършвали сделки по чл. 1, ал. 1 от Търговския закон;
б) през отчетния период не са възникнали условия да бъде признат приход съгласно Закона за счетоводството и приложимите счетоводни стандарти;
в) не са осъществявали дейност, свързана с инвестиции, производство и/или продажба;
г) не са осъществявали покупка на стоки и услуги с цел получаване на доходи и печалби.
#7 | 17.07.2018, 14:25
Публикации: 9519 / 1617
Само да попитам - собственикът самоосигурява ли се ?
#8 | 17.07.2018, 14:43
Публикации: 155 / 2
Не, собственика се осигурява в друга фирма.
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове