Болничен при два трудови договора- неправилно пуснат

26.07.2018, 18:52 4378 3

26.07.2018, 18:52
Публикации: 2 / 0
Здравейте!
Имам проблем, който не знам как е правилно да реша. Работя на два трудови договора- щат и половина при един и същ работодател. Ползвала съм болничен през януари, но получих писмо от НОИ, което гласи че съм била в нарушение, защото съм работила по време на болничен и трябва да възстановя парите. Оказа се, че от работното ми място са подадени като болнични само дните от първия ми договор, а от втория не.  Не съм работила през въпросния период, а във втория график, който не е подаден като болнични дни, дори почивам и нямам смени. Може ли моят работодател да подаде някакъв документ на този етап, с който да опровергае грешката, да пусна опровержение в НОИ или просто да платя парите, ако няма смисъл да се занимавам?
Благодаря предварително!
#1 | 27.07.2018, 10:15
Публикации: 2 / 0
Здравейте, работодателя Ви трябва да направи корекция на декл.1 за втория договор и всичко ще е ок
#2 | 27.07.2018, 19:48
Публикации: 2 / 0
В счетовдството казват, че не може да се направи корекция и че грешката е в НОИ. Те пък от своя страна казват, че грешката е в подаването на болничния и е в работодателя. Аз също виждам, че е ясно написано, че съм упражнявала трудова дейност по втория трудов договор в периода на болничните и това е мотива на санкцията ми. А аз не съм работила в този период, на всичкото отгоре трябва да върна и обезщетението, което ми се полага по двата договора за този период. Освен това излизам и като лице, присвоило недобросъвестно парично обезщетение. Аз вече платих сумата, като ми остава правото да обжалвам в 14 дневен срок. Въпроса е какво да правя, след като в счетоводството не ми съдействат.
#3 | 28.07.2018, 15:51
Публикации: 1302 / 183
1. Подайте си писмено запитване до счетоводството.
Ако е външна фирма адресирайте го до управителя на фирмата, като опишете подробно случая.
Ако счетоводството е към фирмата, в която работите адресирайте жалбата пак до управителя и да ви я входират.
Длъжни са да отговорят и в 2-та случая.
Дайте им и срок за отговора, който да е по-къс от 14 дни, за да имате време да реагирате към НОИ.
2. След като получите отговора им и в зависимост от него трябва да прецените да обжалвате или не.

Успех и късмет!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група