Отпуск бащинство държавен служител

13.08.2018, 15:53 1022 3
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.08.2018, 15:53
Публикации: 54 / 0
Здравейте! държавен служител има ли право на 15 календарни дни отпуск по бащинство? На кой член от ЗДСл да се позова, ако има и ако няма? Благодаря Ви!
#1 | 13.08.2018, 16:10
Публикации: 5889 / 505
Право на отпуск
 Чл. 34. (1) Държавният служител има право на редовен платен годишен отпуск.
 (2) Държавният служител има право и на допълнителен отпуск, на служебен отпуск,
на отпуск за изпълнение на обществени задължения, на отпуск по социалното осигуряване и на неплатен отпуск.

Това ми изглежда добре.
#2 | 13.08.2018, 16:13
Публикации: 5889 / 505
Отпуски при социално осигуряване
 Чл. 63. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2003 г., бр. 70 от 2004 г.) Държавният служител има
право да ползва и отпуски за временна неработоспособност, за бременност, раждане и
осиновяване, за отглеждане на малко дете, за кърмене и хранене на малко дете, при смърт или тежко заболяване на родител при условията, по реда и в размерите, предвидени в чл.162 - 167а от Кодекса на труда.

Това също.
#3 | 13.08.2018, 16:57
Публикации: 54 / 0
Благодаря!
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове