Нов съдружник в ООД- чл.129

31.08.2018, 11:16 3278 10

31.08.2018, 11:16
Публикации: 105 / 6
Здравейте,
в края на миналата година един от /двамата/ съдружници в ООД напусна дружеството, като по чл. 129 "Прехвърли" дяловете си към нововъведеният съдружник. Към днешна дата, след процедура по възстановяване на ДДС в АПВ-то, виждам, че фигурира още предходният /напусналият/ съдружник. Как уведомявам НАП за промяната.
/Явно съм изпуснала нещо!/
#1 | 31.08.2018, 14:01
Публикации: 11959 / 2182
Подадохте ли за напусналия съдружник ОКД5 за прекратяване на дейността? А на новия за започване на дейност ? Вписан ли е новият управител в АВ ? Сменихте ли името на управителя в СД по ЗДДС ?
#2 | 31.08.2018, 16:12
Публикации: 105 / 6
Подадохте ли за напусналия съдружник ОКД5 за прекратяване на дейността?- не
А на новия за започване на дейност ? -не
Посочен ли е новият управител в АВ ? - да там вече фигурира.
Сменихте ли името на управителя в СД по ЗДДС ?-Управителя- остава същият.
#3 | 31.08.2018, 16:13
Публикации: 105 / 6
Благодаря, за насоката.

Ситуацията е от октомври миналата година?

И двамата съдружници не се осигуряват в дружеството.

Към днешна дата - моля, за съвет какво да направя.
#4 | 31.08.2018, 16:37
Публикации: 105 / 6
Да уточня, че за управителя има подадена Окд 5.

Проблема е с новият съдружник, който не извършва дейност в дружеството.
#5 | 31.08.2018, 16:41
Публикации: 105 / 6
delphine

Отговор 6 | 23.03.2018, 12:03
Цитат на: WELLNESS в 23.03.2018, 11:58

 Ами ако по някаква причина закъснее това вписване - осигуровки ли ще му плащате на този собственик, който вече не е СОЛ.
НАП откъде ще научи - ами от  ОКД 5 , от Д1 - ТР ли е единственият източник на тези факти ?

Сигурно някой се равнява по ТР, но отправната точка е упражняването или не на дейност от коя дата е факт.
#6 | 01.09.2018, 16:05
Публикации: 147 / 41
Към днешна дата, след процедура по възстановяване на ДДС в АПВ-то, виждам, че фигурира още предходният /напусналият/ съдружник.

Здравейте,

Аз не разбрах точно къде фигурира името на стария съдружник. За съжаление много често някои от системите на НАП не взимат автоматично промените вписани в АВ. Просто кажете на този който е написал АПВ-то да коригира името на представляващия.

Не виждам смисъл от много притеснения, още повече, ако сте подали всичките декларации както трябва.

Приятна почивка.
#7 | 03.09.2018, 11:52
Публикации: 105 / 6
Здравейте,

Аз не разбрах точно къде фигурира името на стария съдружник. За съжаление много често някои от системите на НАП не взимат автоматично промените вписани в АВ. Просто кажете на този който е написал АПВ-то да коригира името на представляващия.

Не виждам смисъл от много притеснения, още повече, ако сте подали всичките декларации както трябва.

Приятна почивка.


Благодаря за съдействието Ви!
 Явно не съм обяснила добре,
Да ОКД5 съм подала за управителя- при стартиране на дейността.
Когато единият съдружник "А" напусна и прехвърли дяловете си на новият съдружник "Б", - Не съм подала нищо в НАП?
Днес В АПВ -пише - КОНСТАТАЦИИ: "Размер на капитала на дружеството..........раз пределен между ......................./управителя/ и съдружник "А" /все още/.   
Пропуска техен ли е? Или мой?

#8 | 03.09.2018, 12:09
Публикации: 105 / 6
"За съжаление много често някои от системите на НАП не взимат автоматично промените вписани в АВ. Просто кажете на този който е написал АПВ-то да коригира името на представляващия."

Правилно ли разбирам - те трябва да си вземат инфо. от АВ

Извинете ме!
#9 | 03.09.2018, 12:15
Публикации: 147 / 41
Здравейте,

Вие нямате задължение да декларирате в НАП, каквато и да е информация вписана в АВ. Тя следва да бъде взета по служебен път. Ако вписването в АВ е минало както трябва и е направено преди да започнат да пишат АПВ-то.

Просто кажете на съставителя на АПВ, че има промяна в АВ, която не е отразена притях.

В НАП се пуска ОКД-5 за съдружниците - съответно за прекратяване и стартиране на дейността им  като самоосигуряващи се лица. Ако не са били, респективно няма да бъдат - не се подава.

Приятна работа.
#10 | 03.09.2018, 13:23
Публикации: 105 / 6
Благодаря много  P.I.!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група