Казус - помощ

27.02.2012, 13:53 4930 4

27.02.2012, 13:53
Публикации: 8 / 0
Здравейте ! Имам следното запитване...Фирмата,в която работя извършва СМР и ни предстои работа в друго населено място. Управителят на фирмата има апартамент в  този град и иска да настани командированите работници там. Проблемът е ,че апартамента не е годен за спане и има нужда от закупуването на основни неща . Идеята е вместо да се плащат нощувки в хотел, да се стегне апартамента и да се използва за нуждите на фирмата. Въпросът ми е възможна ли е подобна ситуация и ако е възможна може ли да се ползва ДК на фактурите свързани с въвеждането на апартамента в експлоатация и въобще ще се признаят ли за разход на фирмата. Благодаря предварително на всички,кото ще ми помогнат !
#1 | 27.02.2012, 13:56
Публикации: 530 / 19
Да, ще имате право на ДДС върху материалите за ремонта на апартамента, ако преди това направите договор за наем между собственика  /ФЛ/ и фирмата.
#2 | 27.02.2012, 14:32
Публикации: 8 / 0
Предполагам договорърт трябва да е " наем с/щу довършителни работи  " , за да се избегне декларирането на доходи и съответно плащането на данък от физическото лице ...?
#3 | 27.02.2012, 15:12
Публикации: 530 / 19
Договорът трябва да е за отдаване под наем на апартамент, в които да си сложите клауза, че разходите по ремонтирането са за сметка на месечните наемни вноски.
#4 | 27.02.2012, 15:30
Публикации: 8 / 0
Много ти благодаря ! Хубав ден !
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група