ДДС и организиране на концерти - продажба билети

28.09.2018, 11:56 4171 3

28.09.2018, 11:56
Публикации: 136 / 1
Копирам въпроса от предишния път  защото никой не ми отговори.Надявам се този път на някаква информация . Казусът ми е следния : фирма регистрирана по ДДС по желание и нерегистрирана като културна институция по ЗЗРК има събитие за което Ивентим продава билети за 60.00 лв които пари се доказват с приемо-предавателен протокол ; има и комисионна с фактура за 4.25 лв с ДДС. .Разплащането става с прихващане вземане и задължение и остатъка се превежда по банка.Имам  няколко въпроса.Имам ли право на данъчен кредит за комисионната ? При осчетоводяване на прихода в разчета с Ивентим трябва ли да начисля ДДС върху тези 60.00 лв и как после да премахната разликата по разчета с Ивентим - ДДС - то което съм начислила евентуално.
#1 | 28.09.2018, 12:10
Публикации: 6403 / 1130
Въпросът не ми стана ясен.
Например, от кого имате приход? Издавате ли фактура за прихода и защо да се получава разлика с разчета?
#2 | 28.09.2018, 12:19
Публикации: 136 / 1
Получавам приемо-предавателен ротокол от Ивентим за продадените билети от тях за организираното от нас  събитие срещу комисионна.Ивентим не иска фактура от нас ,издава ни фактура за комисионната и ни превежда разликата.Ако аз начисля ДДС на продадените билети ще се яви разлика в получената сума.По принцип продажбата на билети пише че е освободена сделка , но за регистрираните по ЗЗРК към министерство на културата каквато регистрация фирмата няма . От тук идва цялото ми объркване.
#3 | 07.01.2021, 14:20
Публикации: 2 / 0
ДДС е в сумата от прихода от билети.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група