Борса и започване на работа

03.10.2018, 15:02 4584 7

03.10.2018, 15:02
Публикации: 52 / 0
Здравейте колеги !
Днес говорих с една колежка и стана на въпрос за това че когато човек е на борсата, но му се появи предложение за работа, да кажем че го приеме, но нещата не се получат, има ли право отново да се върне на борсата на труда ? Аз знам че може, но тя не е съгласна с мен и казва че вече не можело и започнахме да спорим.
Да речем човек с една година борса и 60 % обещетение, на 4-тия месец си намира работа, започва и седи там 3 месеца, но не му харесва, може ли после да се върне на борсата за останалите 5 месеца или не. Аз си спомням че може и няма проблем, но моята колежка твърди че не може да се върне или по-скоро че е чела за случай в който от борсата отказват отново да запишат човека. Изпуснала ли съм нещо, някоя промяна някъде. Това се чудя.
Благодаря ви предварително !
#1 | 03.10.2018, 15:25
Публикации: 9298 / 1557
КСО, чл.54г, ако не бъркам
ПП  КСОто не хапе :)
#2 | 03.10.2018, 15:33
Публикации: 52 / 0
Благодаря, ще се радвам и на други примери от опита на колеги.
Моята колежка визираше мъжът на нейна приятелка, при него са му отказали повторна регистрация на борсата, въпреки че е бил в срок на първоначалното разпореждане. За мен това е странно и се чудя защо се е случило.
#3 | 03.10.2018, 15:37
Публикации: 9298 / 1557
Благодаря, ще се радвам и на други примери от опита на колеги.
Моята колежка визираше мъжът на нейна приятелка, при него са му отказали повторна регистрация на борсата, въпреки че е бил в срок на първоначалното разпореждане. За мен това е странно и се чудя защо се е случило.
Може и да са му отказали. Зависи колко време е работил. Зависи дали е спазил предвидената в закона процедура.

Хайде отворете го това КСО. Написано си е кога, какво, как.
#4 | 03.10.2018, 15:45
Публикации: 52 / 0
Отворих го разбира се, но исках да го обсъдя с колеги. Това лошо ли е ?
Просто си интересувам ако човекът си спази 7 дневния срок дали все още има право да си довърши борсата.
#5 | 03.10.2018, 15:52
Публикации: 6668 / 658
Може да се върне и да продължи да получава обезщетение за безработица, без значение как е прекратен новия договор. Трябва да се спазят сроковете.
#6 | 03.10.2018, 15:52
Публикации: 9298 / 1557
Отворих го разбира се, но исках да го обсъдя с колеги. Това лошо ли е ?
Просто си интересувам ако човекът си спази 7 дневния срок дали все още има право да си довърши борсата.
Ако:
- при започване на работа е уведомил НОИ в 7 дневен срок
- работил е по-малко от 12 месеца
- регистрирал се е в Агенцията по заетостта в 7 дневен срок от прекратяване на договора
- все още отговаря на останалите изисквания за отпускане на обезщетение
ДА, ще си ползва остатъка. Няма значение как е прекратен последния договор.
#7 | 03.10.2018, 15:57
Публикации: 52 / 0
Много благодаря на всички за отговорите !

Лек и успешен ден  :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група