Стока от Китай - задължение за рег. по ДДС?

17.10.2018, 18:54 2245 1

17.10.2018, 18:54
Публикации: 3 / 0
Здравейте, имам новосъздадено ООД в което аз и съдружника ми ще търгуваме на дребно със стоки от България основно, но сме харесали някои неща от китайски сайт и въпроса ми е, ако направя поръчка през фирмената сметка, заплатим сумата и мине митница платим ДДС и мито длъжни ли сме, за това че сме закупили стока от Китай се регистрираме по ДДС?  Има ли праг който трябва да бъде достигнат? По кой чл.  от ЗДДС възниква задължението ако е така?   
#1 | 18.10.2018, 14:32
Публикации: 11971 / 2190
длъжни ли сме, за това че сме закупили стока от Китай се регистрираме по ДДС?  Има ли праг който трябва да бъде достигнат?

Точно по този повод нямате задължение за регистрация по ЗДДС. Иначе стандартно :
" Чл. 96. (1) (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.) Всяко данъчно задължено лице с облагаем оборот 50 000 лв. или повече за период не по-дълъг от последните 12 последователни месеца преди текущия месец е длъжно в 7-дневен срок от изтичането на данъчния период, през който е достигнало този оборот, да подаде заявление за регистрация по този закон. Когато оборотът е достигнат за период не по-дълъг от два последователни месеца, включително текущия, лицето е длъжно да подаде заявлението в 7-дневен срок от датата, на която е достигнат оборотът."
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група