Командировъчни

02.11.2018, 07:39 2411 4

02.11.2018, 07:39
Публикации: 78 / 0
Здравейте, искам да попитам може ли човек на граждански договор да бъде командирован от предприятието.
#1 | 02.11.2018, 09:33
Публикации: 11932 / 2174
Може.  :smile1:

ЗКПО
Разходи за пътуване и престой на физически лица

Скрит текст :
#2 | 02.11.2018, 09:42
Публикации: 78 / 0
Може.  :smile1:

ЗКПО
Разходи за пътуване и престой на физически лица

Скрит текст :


Благодаря :good:
#3 | 02.11.2018, 14:07
Публикации: 4367 / 719
Малко да се заям :) Вярно е, че данъчните закони признават разхода, но ако тръгнем отначало, ще видим, че командироването е засегнато в КТ и плащането на командировъчни пари вид обезщетение по КТ на работещите по ТД "работници и служители". В този смисъл плащане на командировки на изпълнител по ГД ми се струва неправилно и ЗКПО се разминава с КТ.
В същия смисъл - ГД се сключва обикновено за някаква работа, резултат от която изпълнителят трябва да предостави на възложителя. За изпълнението на работата е редно изпълнителят да си направи сметка какви разходи ще има - материали, труд, в т.ч. и командировки, и да сключи ГД на удовлетворяваща го сума.
Да, знам, че в моя вариант трябва да се платят и осигуровки (върху командировката), евентуално.
Също и ДДС-то - според мен, теоретично, фактурите за нощувките, ако са част от командировка, а не платени предварително от фирмата, трябва да са на името на лицето :)
#4 | 02.11.2018, 14:33
Публикации: 11932 / 2174
Малко да се заям :)
...плащане на командировки на изпълнител по ГД ми се струва неправилно и ЗКПО се разминава с КТ.

Моля ти се , Бобо, отметни се от думите си доброволно ... че направи революция в мирно време. :lol:
Иначе за другите работи се включвам в заяждането ти.
Петък е...някак и заяждането е приятно. :smile1:


Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група