Право на обезщетение от борсата

14.11.2018, 11:13 918 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

14.11.2018, 11:13
Публикации: 6 / 0
Здравей те, наш служител ще бъде съкратен по чл. 328 от КТ на 19.11.2018 г. Същият е работил както следва:
от 10.10.2016 г. – 10.07.2017 г – 9 м. стаж
от 10.07.2017 г. – 10.11.2017 г. – 4 м. обезщетение от Борсата по чл.54 б ал.3
от 19.12.2017 г. – до момента / 19.11.2018 г. – при нас 11 м. стаж
За да има право на пълен размер от Борсата трябва да има 12 м. стаж през последните 18 м. / т.е. да няма прекъсване повече от 6 м/
Неговото прекъсване е общо 5м. и 9 дни / 4м. ма Борсата и 1м. и 9 дни от борсата до започване на работа при нас/
Правилно ли разсъждавам , че човека ще има право на пълно обезщетение?
#1 | 14.11.2018, 12:01
Публикации: 5772 / 491
Няма да има право на пълен размер, защото между тази и предната борса няма 3 години.
#2 | 14.11.2018, 12:13
Публикации: 6 / 0
Това ограничение не е ли само за обезщетение по чл.54 а, ако е получавал?
#3 | 15.11.2018, 07:18
Публикации: 44 / 2
За да имаш повече от 3 години как се смятат?
От началото - 10.07.2017 или от края 10.11.2017?
#4 | 15.11.2018, 08:07
Публикации: 6582 / 971
От началото
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове