Фирма в друг град

19.11.2018, 15:22 2538 5

19.11.2018, 15:22
Публикации: 27 / 1
Моля за малко помощ  . Имаме фирма в Бургас собственика ще регистрира нова фирма със седалище гр.София ,какво трябва да се направи за да се води счетоводството от Бургас освен  регистрирането на ел.подпис на новата фирма в София
Съжалявам,че и въпроса ми е малко объркан но в общи линии  това е питането ,моля за малко разяснения
#1 | 19.11.2018, 15:35
Публикации: 4368 / 719
Воденето на софийското счетоводство в Бургас предполага ли постоянно "разхождане" на документи насам-натам? Любопитствам от чисто практическа гледна точка.
#2 | 19.11.2018, 15:42
Публикации: 27 / 1
никаква идея нямам но най вероятно ще се "разхождат" единственото ,което знам е,че ще се регистрира фирма и трябвало да се води от Бургас... мноого малко документи щяло да има ,което ........ но фирмата ще е регистрирана по ДДС сигурно и персонал ще има
#3 | 19.11.2018, 16:09
Публикации: 4 / 1
Здравейте!
не виждам проблеми с воденето на фирма от друг град.Отивата във вашето данъчно и си качвата фирмата на вашия електронен подпис.Ако следва да правите регистрация по ДДС подавате документи по ел.път,връщат ви отговор и вие изпращате каквото трябва подписано с вашия ел.подпис.Единствено трябва да отидете в другия град за да подадете заявления за болнични по ел.път,тъй като НОИ още не е въвел единна услуга за болничните във всяко подразделение.
#4 | 19.11.2018, 16:14
Публикации: 11934 / 2174
НОИ обаче предлага опцията - избор на ТП, където да подавате документите за болнични. Можете да изберете това да е Бургас - ще го направите на място , ако това Ви устройва.
#5 | 19.11.2018, 16:16
Публикации: 27 / 1
Ел.подпис на фирмата със седалище гр.София може да бъде регистриран в НАП Бургас и всички декларации и др. документи ще могат да се подават чрез него ,не е необходимо да се регистрира в НАП София ,ако правилно съм ви разбрал
Осигуровките на работниците би трябвало да се внасят по сметките на НАП София /където е седалището на фирмата/ 
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група