Корекция на Д6

01.03.2012, 09:13 6720 4

01.03.2012, 09:13
Публикации: 2 / 0
Моля за информация,нещо се забърках в тези корекции и незная дали съм постъпила правилно.На 16,02.2012 подадох Д6 с код 2 със всички суми без ДОД за периода 01,2012.На 29.02.2012 след като се изплатиха заплтите реших да подам ДОД ,вече с код 3,но забелязах разлики в сумите,след  като прегледах ,установих че съм подала други суми.Изчетох всичко за коригиране наД6 и реших да направя това по интернет.Знам ,че за мин.години не се прави корекция в намаление по интернет ,но за периода в който си в срок няма нищо казано.Звънях на национ.телефон и ми казаха ,че мога да направя корекцията  .В първата колона с код корекция написах променените суми в намаление,а другите аставих така ,както са,в колона 2 като редовна пуснах сумата за ЗОВ,която се увеличаваше само разликата.Колежката ми каза ,че това не е правилно и аз се шашнах.Някой имал ли е подобен случай.В нарушение ли съм,като съм коригирала ДОО и ДЗПО с код К в намаление по интернет,като още съм си в месеца за подаване.Реших че ако не е коректна Д6 ще ми я върнат от НАП ,но днес виждам ,
че е приета без проблем.Греша ли и трябва ли да ходя до НАП ,да видя какво става?Благодаря  на всички ,които ще отделят време да ми отговорят!
#1 | 01.03.2012, 10:03
Публикации: 5497 / 371
В първата колона с код корекция написах променените суми в намаление,а другите аставих така ,както са,в колона 2 като редовна пуснах сумата за ЗОВ,която се увеличаваше само разликата

Правилно сте я подали
#2 | 25.02.2013, 07:08
Публикации: 8 / 1
Здравейте,
Подадох за м.1,2013г. декларация 6 по погрешка за самоосигуряващо се лице. При коригирането две колони ли трябва да попълня, като в първата избирам "К"/корекция/ и вписвам само нулеви стойност, а втората колона избирам "0" и отново вписвам само нулеви стойности? Благодаря!
#3 | 25.02.2013, 12:15
Публикации: 6403 / 1130
И аз да попитам. :smile1:
Трябва да коригирам Д6 за м.12.2012. Осигуровките са в увеличение, данъкът е в намаление. Не ме питайте защо. Имам късно подаден болничен след ТЕЛК, който е включен след подаването на декларациите и допълнително обезщетение по чл.222, ал.1. Съответните Д1 са коригирани.
Какво правя обаче с тази разнопосочна карекция на Д6?
Мисля да пусна една заличаваща и после една редовна, ама никъде не го чета и не знам защо съм решила, че е правилно. :(
#4 | 25.02.2013, 12:26
Публикации: 3326 / 256
Според мен първо подай корекция като запазиш старите суми и напишеш новия ДОД. След това ще имаш още една Д6 редовен запис само разликите в увеличение.
Прикачам указание за Д6
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група