Доход от наем

13.12.2018, 10:08 1000 4
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.12.2018, 10:08
Публикации: 23 / 0
  Физическо лице предоставя помещение под наем на юридическо лице.Кой подава и плаща данъка?
#1 | 13.12.2018, 10:25
Публикации: 6317 / 1026
Здравейте,
Зависи кога е платен наемът.
Ако е в 4-то тримесечие, може да се декларира от ФЛ с ГДД и да се плати от него.
Конкретизирайте ситуацията:
1. Кога е платен наемът?
2. ФЛ наемодател явява ли се СОЛ и и здава ли фактура на наетеля?
#2 | 13.12.2018, 10:27
Публикации: 236 / 22
За I, II, III тримесечие се подава и плаща от платеца на дохода (юридическото лице)
за IV тримесечие се подава от лицето придобило дохода или след писмена декларация, че желае юридическото лице да му удържи и плати данъка.
#3 | 18.12.2018, 16:05
Публикации: 14 / 1
здравей,по чл.50 декларация подава ЮЛ
до края на април ФЛ подава ГДД по чл.55 където декларира прихода от наем заедно
със сл.бележки издадени от фирмата за всяко тримесечие :wink1:
#4 | 18.12.2018, 16:07
Публикации: 14 / 1
опс разменила съм декларациите ЮЛ-чл.55,а физ.лице по чл.50
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове