Усвояване на ново производство и брак

05.03.2012, 15:44 4825 3

05.03.2012, 15:44
Публикации: 186 / 38
Нещо все ме човърка, и все чета и питам -  но да не сбъркам някъде.
Фирма усвоява ново производство.
Има написана технология, според която е предвиден предварително брак по време на усвояване на новото производство. /Все още не става въпрос за технологичен брак по време на самото производство - сега обсъждаме брак при пробно производство/.
При пробите отпада цялата продукция  на 100 %    /хранителен продукт/. Попълват се протоколи за брак. Засега  брака е в нормите на предвиденото в технологията за процеса на усвояването.
Но този отпадък е годен за изхранване на животни.  Продава се на символична цена на животновъди. Пишат фактура, начисляват ДДС.  Бъркам ли нещо с фактурите за продажбата на този брак ?
#1 | 06.03.2012, 13:41
МамаБожка
според мен не, ама този въпрос що така продължава да те човърка? ;D
#2 | 06.03.2012, 15:22
Публикации: 186 / 38
Знам ли - може вече да съм изкукала. Заради ДДС-то - щото купуваме суровини с ДДС за 10 лева, пък продаваме бракувана продукция за 1 лев - ползваме  данъчен кредит за 10, а начисляваме ДДС за продажби на 1.  Та понеже държавата не е майка, ами мащеха - ще ни го прости ли ?
#3 | 06.03.2012, 16:14
МамаБожка
ами имаш си норма за технологичен брак, ако не вярват ги опваш на машините да правят бисквити да видим те колко брак ще изкарат
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група