Майчинство

09.02.2010, 17:22 6055 4

09.02.2010, 17:22
dilana
Здравейте, имам въпрос относно изчисляване на майчинството. На 09.07.2010 трябва да се роди моето бебе. Работя на трудов договор във фирма, където освен основната заплата от 600лв, ни дават бонуси, които всеки месец са различни, т.е. сумата, върху която ме осигуряват месечно е различна. Освен това от януари 2010 работя на граждански договор и се осигурявам на 1000лв. При това положение как мога да изчисля сумата на майчинството, което ми се полага 12 месеца. Благодаря предварително.
#1 | 18.02.2010, 16:23
Публикации: 5 / 0
При граждански договор вноски за  майчинство не се правят. Следователно трябва да вземете предвид само доходите си по трудовото правоотношение.
#2 | 18.02.2010, 16:27
Публикации: 5 / 0
За работещите без трудови правоотношение се дължат осигурителни вноски за рисковете инвалидност поради общо заболяване, за старост и за смърт.
#3 | 13.04.2010, 16:59
Публикации: 6 / 0
смятате си 12м. назад брутни доход /12*600/, умножавате по 90%, след това смятате нетното си възнаграждение за същия период /600-осигуровки и данъци/ и получавате ново число. Ако първото е по-голямо от второто НОИ взима предвид второто /тъй като има ограничение/, ако първото е по-малко от второто НОИ взима него предвид. После това число го делите на 21/работни  дни/ тази ставка е дневното Ви месечно обещетение. После взимате работните дни и ги умножавате по тази ставка/дневно месечно/ и може горе-долу да си изчислите всеки месец колко ще получавате.
Дано не съм ви подвела нещо, но на първо четене мисля, че това е принципа.
#4 | 15.04.2010, 12:58
Публикации: 1 / 0
Схемата е почти както я е описала aia_tony. Само че към основната заплата прибави и бонусите (предполагам че са с характер на трудово възнаграждение) и след това цялата сума умножавате по 90%, делите на 12 месеца и после на 21 дни (по принцип трябва да се сметнат действителните работни дни за разглежданите 12 месеца и сумата да се раздели на тях, но средния брой работни дни на месец за една календарна година е приблизително 21, така че сумата няма да се различава съществено). Освен това периода, от който следва да се изчисли обезщетението е 12 месеца преди месеца през който се издава първия болничен за бременност и раждане (45 дни преди термина).
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група