Безработна бременна-въпрос?

07.03.2012, 14:15 3895 1

07.03.2012, 14:15
Публикации: 5 / 0
Здравейте !
Моля за съвет! На дата 24.02.2012 бях съкратена по чл.331 от КТ и сега имам право на 9 мес.обещетения от НОИ.
Първият ми въпрос е :през този период от девет месеца ще бъда ли осигурена за ОЗМ .Питам ,защото планираме второ детенце и ако това живот и здраве се случи  ,ще се считат ли тези 9 мес . ,за да мога да получавам 2 години майинство .Общо имам 13 години тр.стаж ,като през посл. две години съм осигурявана на сумата от 800 до 900 лв. И вторият ми въпрос е: трябва ли да се самоосигурявам или да намеря фиктивен работодател .Ако е второто ,как и кога следва да се направи това ?
И третият ми въпрос е :има ли значение на каква сума ,ще се осигурявам при фиктивен работодател и колко време трябва да е това (имам предвид през 2-те години майчинство или само няколко месеца преди първият болничен за раждане)
Предварително се извинявам за многото ми питане ...
Благодаря Ви предварително !
#1 | 07.03.2012, 14:20
Публикации: 3145 / 253
1. Не сте осигурена за ОЗМ
2.Тези 9м Ви са осиг.стаж
3.Без да сте осигурена за ОЗМ няма да има никакво майчинство
4.Предполагам, че за останалите два въпроса сте запознати достатъчно добре(щом знаете що е фиктивен договор :(, щом питате по този начин
Успех със зачеването на второто детенце :)


П.П. По чл.331 не е съкращаване, а напускане и по ваше желание, след като са Ви предложени не по-малко от 4 заплати.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група