Какво и къде се подава за фирми, които не са осъществявали дейност през 2018

06.03.2019, 09:35 2169 2

06.03.2019, 09:35
Публикации: 298 / 14
Здравейте,
Аз мисля, че си спомням от предходната година, но за да съм напълно сигурен.
За фирмите, които се водят замразени, тоест не са осъществявали дейност през 2018 година се подава:
1. В НСИ - декларацията, която е за фирмите без дейност
2. в ТР - бяха едни по особени декларации, където се декларира, че фирмата не е осъществявала дейност
3. в НАП - нищо
И с това би трябвало да приключим.
Правилно ли разсъждавам?

За да не отварям друга тема, за тези които работят с Микроинвест ТРЗ и Делта ПРО, най - вече за ТРЗ, с която версия на програмата правите изравняване и т.н. на СОЛ, понеже в новите праговете са променени и обновени. Аз обикновено пазя една версия преди обновяването, но все пак ми е интересно как другите процедират.
Благодаря предварително.
#1 | 06.03.2019, 11:23
Публикации: 11934 / 2174
За да не отварям друга тема, за тези които работят с Микроинвест ТРЗ и Делта ПРО, най - вече за ТРЗ, с която версия на програмата правите изравняване и т.н. на СОЛ, понеже в новите праговете са променени и обновени. Аз обикновено пазя една версия преди обновяването, но все пак ми е интересно как другите процедират.

Тази година започнах да ползвам ТРЗ ПРО за Д6 на СОЛ. Забелязах следното по твоя въпрос :
Като избереш горе в полето, че искаш да генерираш Д6 / 13 долу в ляво има едно поле за избор на месец. Ако зададеш 12.2018 ти прави Д6 / 13 за 2018. Ако зададеш 01.2019 прави Д6/13 за 01.2019 / като илюстрация за поведението на програмата /. Явно то е определящото. Не пазя инсталационен файл от предходна версия. Принципно е полезно обаче, но нямам този навик.
#2 | 06.03.2019, 16:00
Публикации: 298 / 14
Тази година започнах да ползвам ТРЗ ПРО за Д6 на СОЛ. Забелязах следното по твоя въпрос :
Като избереш горе в полето, че искаш да генерираш Д6 / 13 долу в ляво има едно поле за избор на месец. Ако зададеш 12.2018 ти прави Д6 / 13 за 2018. Ако зададеш 01.2019 прави Д6/13 за 01.2019 / като илюстрация за поведението на програмата /. Явно то е определящото. Не пазя инсталационен файл от предходна версия. Принципно е полезно обаче, но нямам този навик.
Проблема поне предната година ми се бе видяло и това забравих да го спомена като условие е, че моят СОЛ е на минимума, който може да си избере, понеже накрая на годината подавам годишна, но реално типа на доходите му не налагат изравняване, а просто предполагат задължително подаване на годишна. Съответно в служебните бележки или/и в Д6/13 нещо  се бе омазало миналата година, след като бях актуализирал програмата. Тази година може да си направя експеримент, обаче ще трябва всичко да проверя ръчно, понеже имам известни съмнения дали смята правилно.
Едно време съветваха от Микроинвест, за да се издаде бележка за доходите от наем, да се заведе като граждански договор, още се опитва да ми се бута това всеки път като генерирам Д6 за месеца. От друга страна тогава пък нямаше как да влезе дохода от наем в служебната бележка.
Като цяло ще пробвам и аз с най - новата версия на програмата да генерирам и ще видя какво ще стане, обаче леко ме съмнява, че някоя от бележките или Д13 ще се генерира върху 560 вместо 510. Ама ще видим.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група