Получено и върнато плащане по проформа фактура в същия месец

06.03.2019, 09:44 2344 2

06.03.2019, 09:44
Публикации: 298 / 14
Здравейте,
Ситуацията е следната. Клиент плаща по банков път проформа фактура (за услуга).
Разбира, че е платил от личната си сметка, вместо от фирмената преди да получи фактура оригинал. Фактура оригинал не е издавана, а парите са върнати в същия месец на клиента по неговата лична сметка. Съответно клиента плаща отново от фирмената си сметка и там си получава фактура оригинал на фирмата.
Ако беше в различни месеци сигурно щеше да трябва кредитно известни, то тук имам ситуация, където клиента превежда парите по фирмената ни сметка и после те му се връщат по негово настояване без да са издадени документи, и това става в рамките на същия месец.
Трябва ли да пуска въобще някакво известие? Или директно за прихода 503/гр70;
после за връщането гр.70/503 или каквото успея да накарам Микроинвест Делта да ми даде да направя без да записва грешки.
Въобще как да го оправя този проблем? Знам, че е тривиален, но не изпадам често в такива ситуации и не искам счетоводната програма после да ми изкарва "странни" отчети.
#1 | 06.03.2019, 10:09
Публикации: 11934 / 2174
Грешно преведени пари и върнати съответно. Вземи направи един разчет, какви приходи ... :smile1:
примерно :
503/499
499/503 с основание връщане на грешен превод
/ може пък друга идея да имаш /

Принципно не е било проблем, че е платил от личната сметка / после при него ще възникнат разчети /, но след като е решил да бъде от фирмената  остава да се приведат нещата в съответствие.
#2 | 06.03.2019, 10:51
Публикации: 298 / 14
Грешно преведени пари и върнати съответно. Вземи направи един разчет, какви приходи ... :smile1:
примерно :
503/499
499/503 с основание връщане на грешен превод
/ може пък друга идея да имаш /

Принципно не е било проблем, че е платил от личната сметка / после при него ще възникнат разчети /, но след като е решил да бъде от фирмената  остава да се приведат нещата в съответствие.
Ще направя точно така както казваш. Благодаря много за помощта.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група