Майчинство на едноличен търговец

12.03.2012, 18:06 4270 2

12.03.2012, 18:06
Публикации: 7 / 0
Няколко години работих като ЕТ и внасях осигуровки за всички осигурителни рискове,т.е имам право на майчинство. От близо година обаче съм спряла дейност поради липсата на работа и си внасям само здравни осигуровки. Бременна съм и трябва пак да започна работа преди 45-дневния отпуск.
  - интересува ме самоосигуряващите се по време на майчинство само здравните осигуровки ли си плащат (около 20 лв месечно като всички други) или има нещо специфично?
  - задължително ли е след 410-те дни да назнача прокурист? Ако вместо това спра от дейност фирмата не е ли възможно пак да си плащам само здравните и да вземам обезщетение до 2 години на детето?
  Изчетох де що намерих по тази тема,но само дотук стигнах. Моля за помощта Ви и благодаря предварително!
#1 | 23.03.2012, 23:17
Публикации: 3 / 0
И аз съм на този хал.Дано някой се озове да пише.
Знам,че за втората година трябва прокурист или ДУК(1.прави се договор
                                                                              2.прави се нот.заверка на подписите
                                                                              3.вписва се в търговския регистър (някакво заявление за промяна на обстоятелства+30лв.такса)
                                                                              4.не се обявява в НАП,но се подават Д1 и Д6.


Да питам аз сега?Може ли да е на граждански договор ДУК и пак ли се обявява в ТР?
#2 | 24.03.2012, 10:16
Публикации: 3145 / 253
Отговор на Zoq
1. само здравно
2. трябва прокурист


Отговор на ety*

Не може с ГД да "назначавате" ДУК

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група