Сторниране на сума

08.05.2019, 08:36 1166 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

08.05.2019, 08:36
Публикации: 87 / 1
След въвеждането на новите касови апарати при погрешно въведена по-голяма сума при продажба,възможно  ли е да се сторнира с ръчно пусната сторно-бележка ,както беше преди въвеждането на новите апарати.
#1 | 08.05.2019, 09:26
Публикации: 589 / 10
Не.
Имам фактура от януари 2018 с КБ /от бракуван вече КА/ и сега трябва да издам кредитно към тази фактура ,ако парите са в брой бележка от кочан ли се издава ..?? надявам се да се разберат за плащане по банка но ...
#2 | 08.05.2019, 10:52
Публикации: 241 / 28
След въвеждането на новите касови апарати при погрешно въведена по-голяма сума при продажба,възможно  ли е да се сторнира с ръчно пусната сторно-бележка ,както беше преди въвеждането на новите апарати.

   Не е възможно. Сторнирането става единствено чрез сторно операция през касовия апарат. При операторска грешка срокът е до 7-о число на месеца, следващ месеца, в който е допусната грешката.
Наредба Н18, чл.31, ал. (4)
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
За 7,99 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
група с над 25 000 членове