Управител на фирма и обезщетение за безработица

24.07.2019, 15:47 3406 6

24.07.2019, 15:47
Публикации: 679 / 25
Управител съм на ООД без възнаграждение.ДУ  е регистриран в ТР. Не съм съдружник в ООД-то. Работя и по трудов договор вече 3 години в последната фирма. Ако прекратя трудовия договор, като имам ДУ без възнаграждение на работещо ООД, имам ли право на обезщетение за безработица?
#1 | 24.07.2019, 19:04
Публикации: 11956 / 2182
Управител съм на ООД без възнаграждение.ДУ  е регистриран в ТР. Не съм съдружник в ООД-то.

При така описаните факти  за мене това е избягване на данъчното облагане и в контекста на това според мене нямате право на обезщетение за безработица. Напоследък обаче практиката се изпълни с доста абсурди и знам ли - може и да може по логиката на някакви незнайни " аргументи "...
#2 | 29.07.2019, 09:06
Публикации: 679 / 25
При така описаните факти  за мене това е избягване на данъчното облагане и в контекста на това според мене нямате право на обезщетение за безработица. Напоследък обаче практиката се изпълни с доста абсурди и знам ли - може и да може по логиката на някакви незнайни " аргументи "...
Никой не пита за мнение дали е избягване на данъчното облагане. Спестете си морала за себе си. А морално ли е според Вас на кредитите годишната лихва да е между 8 и 20%, а на депозитите да е минусова.
#3 | 29.07.2019, 12:37
Публикации: 6403 / 1130
Управител съм на ООД без възнаграждение.ДУ  е регистриран в ТР. Не съм съдружник в ООД-то. Работя и по трудов договор вече 3 години в последната фирма. Ако прекратя трудовия договор, като имам ДУ без възнаграждение на работещо ООД, имам ли право на обезщетение за безработица?
След като не сте осигурени на друго основание, а ДУ без възнаграждение не изисква осигуряване, то имате право на обезщетение за безработица.
#4 | 29.07.2019, 12:44
Публикации: 11956 / 2182
Никой не пита за мнение дали е избягване на данъчното облагане. Спестете си морала за себе си. А морално ли е според Вас на кредитите годишната лихва да е между 8 и 20%, а на депозитите да е минусова.

Мнението ми за избягване на данъчното облагане е в пряка връзка и с мнението ми за липса на право на обезщетение. Все пак дано му дадат на този управител такова - човекът работи без пари на всичко отгоре.
#5 | 29.07.2019, 20:11
Публикации: 679 / 25
Мнението ми за избягване на данъчното облагане е в пряка връзка и с мнението ми за липса на право на обезщетение. Все пак дано му дадат на този управител такова - човекът работи без пари на всичко отгоре.
[/quote
Уважаема колежка,  имам много болен човек в къщи. Който изисква значителни разходи. Затова се опитвам да потърся средства, за да не тегля кредит. Временно решение е, но все пак е нещо.
#6 | 29.07.2019, 20:57
Публикации: 9335 / 1570
Уважаема колежка,  имам много болен човек в къщи. Който изисква значителни разходи. Затова се опитвам да потърся средства, за да не тегля кредит. Временно решение е, но все пак е нещо.
Защо тогава работите по ДУ без заплащане? Не виждам логика да работите без пари, а да търсите пари за безработа :(
Като изключим факта, че безвъзмезден ДУ с лице, което не е съдружник, е нарушение на пазарните принципи /санкционируемо по чл. 16 на ЗКПО/, ако не е подавана Д1 за ДУК-а, сигурно ще успее  да се дореди за обезщетение за безработни.

Иначе: споделям мнението на Делфинчето
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група