Запитване относно попълване на Декларация Образец 6

26.07.2019, 20:23 1741 3

26.07.2019, 20:23
Публикации: 8 / 1
Здравейте.
Имам нужда от помощта Ви.
Необходимо е да коригирам Декларация 6 за самоосигуряващо се лице за 2 години  въз основа на задължително предписание от НОИ.
В обобщение,за единия период: ДОО е в намаление, ЗОВ и ДЗПО-  в увеличение, за другият ДОО-в намаление, ЗОВ и ДЗПО остават непроменени спрямо подадените преди време декларации.
Тъй като съм отскоро в тази сфера, нямам идея как трябва да попълня двете  6ци за м.13 на съответните години.
Може ли в една декларация в едната графа да бъдат редовни данни, а в друга с код корекция, това, което е в намаление? И как процедирам с непроменените?
Благодаря предварително!
#1 | 26.07.2019, 20:38
Публикации: 11932 / 2174
В съседна тема на това питане имате даден отговор. Подаване на заличаваща с код К и нули и след това редовна с всички правилни данни без значение променени ли са или не съгласно предписанието.
Има и друг начин, за който питате сега. Няма значение кой ще приложите.
За тези фондове, по които имате увеличение подавате редовна Д6 САМО С РАЗЛИКИТЕ В УВЕЛИЧЕНИЕ.
За тези фондове, по които имате намаление подавате Д6 с код К верните данни по намалените фонсове и същите данни, които вече сте подали по първоначалната декларация.
Не знам разбираемо ли обясних - надявам се да е така.
#2 | 26.07.2019, 21:28
Публикации: 8 / 1
В съседна тема на това питане имате даден отговор. Подаване на заличаваща с код К и нули и след това редовна с всички правилни данни без значение променени ли са или не съгласно предписанието.
Има и друг начин, за който питате сега. Няма значение кой ще приложите.
За тези фондове, по които имате увеличение подавате редовна Д6 САМО С РАЗЛИКИТЕ В УВЕЛИЧЕНИЕ.
За тези фондове, по които имате намаление подавате Д6 с код К верните данни по намалените фонсове и същите данни, които вече сте подали по първоначалната декларация.
Не знам разбираемо ли обясних - надявам се да е така.

Разбира се, че пробвах със заличаваща, но не беше приета по електронен път, тъй като се отнася за 2017г.
#3 | 26.07.2019, 22:33
Публикации: 11932 / 2174
Според мене всичко ще трябва да стане на място в НАП. По електронен път бихте могли да подадете само редовната, но не и коригиращата.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група