Регистриране на електронен магазин

16.12.2019, 17:01 1087 5

16.12.2019, 17:01
Публикации: 771 / 20
имам следното питане,ако онлайн търговеца има и физически обект за търговия в който се използва КА или СУПТО означава ли ,че електронния магазин за да остане   извън обхвата на наредбата, ще е необходимо да регистрират друга фирма на друг физически адрес.
В НАП карали всички да си регистрират електроните магазини защото така било по сигурно а и имало промени ...??? какво промени и какво налага тази регистрация ,ако имаш сключен договор и плащанията са с ППП
#1 | 16.12.2019, 17:19
Публикации: 379 / 34
Хубав въпрос е това електронен магазин и реален магазин, какви търговски обекти са?

на въпроса за декларирането в нап прилагам от наредбата:

Чл. 52м. (Нов - ДВ, бр. 80 от 2018 г., в сила от 29.12.2018 г.) (1) Лице по чл. 3, което извършва продажба на стоки или услуги чрез електронен магазин, независимо дали използва собствен домейн, нает домейн или домейн на друго лице, предоставящо платформа за извършване на продажби в интернет, преди започване на дейност по продажби на стоки/услуги чрез електронен магазин подава информация по електронен път с квалифициран електронен подпис по реда на Данъчно-осигурителния процесуален кодекс чрез електронна услуга в Портала за е-услуги на НАП, достъпен на интернет страницата на НАП, съгласно приложение № 33.
#2 | 17.12.2019, 08:47
Публикации: 771 / 20
понеже фирмата има физически магазин и използва разплащане в брой ,което аз очевидно съм игнорирал и съм решил ,че след като ел.магазин няма разплащания в брой не съм задължен да го регистрирам по Н-18 .. сега май трябва да коригирам пропуска си ... въпросния магазин съществува в Интернет пространството от около месец  ,достъпен е може да се правят поръчки в него  но реални продажби не са осъществени и сега не мога да се ориентирам кога е срока за регистрацията .
#3 | 17.12.2019, 09:22
Публикации: 379 / 34
много добре, щом няма продажби:

преди започване на дейност по продажби на стоки/услуги от текста по-горе.
#4 | 17.12.2019, 09:26
Публикации: 771 / 20
това е добре ..и последно фирмата след 31,12,2019  няма да има плащания с КА ,което би трябвало да означава ,че и ел. магазина  не би трябвало или не е задължително да бъде регистриран
#5 | 17.12.2019, 09:37
Публикации: 379 / 34
Аз бих го регистрирал. Плащанията и касовите апрати нямат общо с това.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група