Нулеви отчети и отчети при приходи и разходи под 500.00 лв

26.01.2020, 11:57 2114 6

26.01.2020, 11:57
Публикации: 136 / 1
Въпросът ми може би е елементарен  , но за мен е от голямо значение. Имам фирма която няма никакви приходи , а само разходи на стойност 1556.00 лв  - това са за подновяване на домейн , поддръжка , както и за фирмени телефони към Виваком с вървящ лизинг и към Теленор. Собственикът не живее в Бг , търси си щастието в Великобритания и има все още надеждата да започне да реализила приходи в Бг.Фирмата му дължи вече около 26000.00 лв . Как да подам очета - като без приходи  или изцяло със загубата ?
#1 | 26.01.2020, 12:30
Публикации: 11932 / 2174
...търси си щастието в Великобритания и има все още надеждата да започне да реализила приходи в Бг.
 Как да подам очета - като без приходи  или изцяло със загубата ?

Търсейки щастието си вероятно прави разходи с цел получаване на приходи ? Как се виждате в светлината на т.30 в определението на това що е то фирма без дейност ?
#2 | 26.01.2020, 16:13
Публикации: 136 / 1
Г-нът е във Великобритания като физическо лице и работи каквото намери за да се изхранва и преживява.За да плаща домейните и телефоните той внася в банковата сметка на дружеството парични средства . Според мен няма дейност освен ако посочените разходи не се приемат като инвестиция.Точно затова зададох този въпрос !
#3 | 26.01.2020, 16:27
Публикации: 6403 / 1129
Може да декларирате спокойно, че фирмата няма дейност. Отговаряте на критериите по ЗСч.
От друга страна, ако собственикът очаква нещата да се променят и да заработи, подавайки ГФО и ГДД със загубата, той си запазва правото после да приспада тази загуба по реда на ЗКПО от евентуалната печалба.
Решението трябва да е на собственика, след като го информирате за вариантите и последствията от тях.
#4 | 26.01.2020, 17:29
Публикации: 136 / 1
Много благодаря ! Доколкото разбрах той си идва м.февруари за малко и мисли да приключва с фирмата си в Бг , с домейните - ще си ги прехвърли като на физическо лице , както и двата телефона ще са закрити !
#5 | 26.01.2020, 18:41
Публикации: 11932 / 2174
 Според мен няма дейност освен ако посочените разходи не се приемат като инвестиция.Точно затова зададох този въпрос !

Точно това имах предвид с въпроса си - дали този собственик не прави разходи в очакване на приходи ? Още повече като пишете, че се надява да може да реализира подобни.
има все още надеждата да започне да реализила приходи в Бг.


Въпросът е не как да подадете декларацията, а какво е всъщност намерението на собственика и в тази връзка дали има или не деиност фирмата.
#6 | 26.01.2020, 19:52
Публикации: 136 / 1
Благодаря още веднъж и лека вечер !!!!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група