Главен счетоводител неделегирани детски градини

25.02.2020, 08:54 3058 4

25.02.2020, 08:54
Публикации: 19 / 0
Здравейте, колеги бих искала да се включат в темата главни счетоводители на детски градини които не са делегирани.Въпросите , които ме вълнуват са:
От кога се назначава главният счетоводител и след като той е лицето носещо финансовата отговорност и упражнява контрол на извършените разходи, той подписва всички платежни документи, следва ли да бъде индексирано неговото възнаграждение заедно с възнагражденията на всички - педагогически и непедагогически персонал?
Трябва ли да бъде в Списък Образеца на някоя от градините?
#1 | 25.02.2020, 10:31
Публикации: 4400 / 737
"От кога се назначава" - не разбирам въпроса?
Възнаграждението - ако е на трудов договор в ДГ и има някакъв норматив (освен ПМС-то за МРЗ) за увеличаване на РЗ би трябвало този норматив да важи за всички в ДГ.

Ооообаче - от това "трябва ли да бъде в Списък Образеца на някоя от градините" да разбираме ли, че е назначен в общината и обработва документацията и счетоводството на градините? Ако да - значи като работещ не е в системата на предучилищното образование, съответно тамошните нормативи не важат. Важат тези за общинските служители.
#2 | 25.02.2020, 11:06
Публикации: 19 / 0
Благодаря за своевременният отговор, въпросът ми беше от "кого". И така да разбирам ,че нося цялата финансова отговорност и не мога да получа увеличение на възнаграждението т. к. нямам място в детските градини, а съм в местна дейност 389, и за поредна година оставам без увеличение.
#3 | 25.02.2020, 11:30
Публикации: 4400 / 737
Ако сте служител на общината няма за какво да гледате какво става в училищата и ДГ по отношение на заплатите и да се ядосвате.

А иначе, от кого се назначава - ако ДГ има право и открие брайка за счетоводител (или каквато и да е друга длъжност) назначаването става от директора на ДГ. При МД това откриване на бройка може би става и със санкцията на общинския съвет. Но предполагам, че за да се открие бройка за счетоводител трябва да сте на делегиран бюджет. В нашата община ДГ са на делегиран бюджет и си имат счетоводители.
#4 | 25.02.2020, 11:58
Публикации: 19 / 0
В нашата община детските градини не са на делегиран бюджет и всички градини са обособени в един второстепенен разпоредител на който аз съм главен счетоводител. В щата си всеки има счетоводител, но той няма финансови отговорности по подписване  на документи, контролиране на разходи, това го правя аз.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група