Онлайн търговия - данъци

20.04.2020, 14:14 3402 4

20.04.2020, 14:14
Публикации: 1 / 0
Здравейте!
Физическо лице съм. Имам намерение да се занимавам с продажби на стоки онлайн, като за целта ще използвам услугите на куриерските фирми. Искам да попитам кога и как трябва да си декларирам данъците от получените наложени платежи. В какъв размер е този данък?
Благодаря предварително!
#1 | 20.04.2020, 18:11
Публикации: 9365 / 1574
Вашият доход подлежи на облагане по чл. 26, ал.7 от ЗДДФЛ. Декларира се с годишната данъчна декларация. Данъчната ставка е 15%.
Освен това дължите и осигуровки на основание чл. 4, ал.3, т.2 от КСО. Осигуряването е за пенсия/вкл. ДЗПО/ и здравно минимум върху 610 лв., като в края на годината се изравнява според реалния доход.
Проверете и изискванията за регистриране на онлайн магазините в НАП.
#2 | 20.04.2020, 19:44
Публикации: 1 / 0
Вашият доход подлежи на облагане по чл. 26, ал.7 от ЗДДФЛ. Декларира се с годишната данъчна декларация. Данъчната ставка е 15%.
Освен това дължите и осигуровки на основание чл. 4, ал.3, т.2 от КСО. Осигуряването е за пенсия/вкл. ДЗПО/ и здравно минимум върху 610 лв., като в края на годината се изравнява според реалния доход.
Проверете и изискванията за регистриране на онлайн магазините в НАП.

Здравейте. За да не пускам нова тема, мога ли да питам тук? Аз работя на трудов договор и съм осигурена. Допълнително извършвам някои продажби на стоки в интернет, но не съм регистриран ЕТ. Съответно ще подам годишна данъчна декларация и приложение 2, като Търговец по смисъла на ТЗ, но не регистриран като ЕТ.
Въпросът ми е относно осигуровките. При положение, че имам внесени такива от моят работодател, трябва ли да довнасям и други? Ако да, то какви точно? Предварително благодаря.
#3 | 20.04.2020, 20:41
Публикации: 11974 / 2191
#4 | 20.04.2020, 20:52
Публикации: 9365 / 1574
Това, че сте осигурена за доходите си по трудов договор не Ви освобождава от задължителното осигуряване върху доходите от други дейности (в случая от търговска дейност без регистрация като ЕТ).
Единствено изключение: ако по трудовия договор сте осигурена върху 3000 лв. месечно в периодите на упражняване на търтовската дейност.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група