Банков превод от фирмена сметка към лична

03.05.2020, 14:51 6049 10

03.05.2020, 14:51
Публикации: 17 / 1
Здравейте,
Значи има трудност при теглене в брой от фирмената сметка, почнаха да ми слагат такси и нямам банкова карта. Значи като правя превод от фирмената към личната сметка, така ми е най-лесно и после си ги тегля от банкомата, но счетоводителя ми казва, че после може да има проблем и че тези пари ще се водят като някакво заплащане за което ще трябва да му се начисляват данъци.
Та въпроса ми е, има ли особеност, какъв вид на превода ли, не знам, така, че да си превеждам от фирмената сметка по интернет на личната и после от банкомата да ги тегля и тоя превод да не се води като възнаграждение и да му се плащат данъци?
Сега, то е ясно, че един човек не може да се сети всичко на момента, а то и затова са форумите.

Мерси предварително!
#1 | 03.05.2020, 15:12
Публикации: 9299 / 1558
Ако го правите редовно е малко подозрително.
В единични случаи може да се заведе като служебен аванс и после отчитате какво сте купили с този аванс.
#2 | 03.05.2020, 16:16
Публикации: 829 / 69
 почнаха да ми слагат такси и нямам банкова карта.
Дори и да имахте банкова карта, ако нямате документ, с който да оправдаете тегленията от сметката си, е все тая. При проверка има голяма вероятност да се тълкува от проверяващите органи като скрито разпределение на печалба и ако няма данък върху средствата, ще се наложи да се предприемат и други мерки.
#3 | 03.05.2020, 17:22
Публикации: 17 / 1
Е искам да се води като постъпвания в касата. И да редовно искам да ги тегля, нали трябва и брой за купуване на стока. А елементарното е, че искам да си тегля парите като печалба, да си купувам лични неща.
#4 | 03.05.2020, 17:26
Публикации: 17 / 1
Няма как да се води като скрито разпределение на печалбата, понеже всички доходи, оборот от продажбите, абсолютно всички пари постъпват по фирмената банкова сметка и абсолютно всичко се декларира, ДДС и т.н.! Нищо не може се скрие, а пък и не искам, колкото - толкова!
#5 | 03.05.2020, 18:17
Публикации: 11934 / 2174
#6 | 03.05.2020, 18:25
Публикации: 9299 / 1558
Е искам да се води като постъпвания в касата. И да редовно искам да ги тегля, нали трябва и брой за купуване на стока. А елементарното е, че искам да си тегля парите като печалба, да си купувам лични неща.

Скрито разпределение на печалбата означава точно това - да си тегля парите като печалба, да си купувам лични неща.
За да си "теглите парите като печалба" преди това трябва да сте платили данък върху печалбата и 5% данък върху дивидентите.

искам да се води като постъпвания в касата. ... нали трябва и брой за купуване на стока - ето това може да се оформи като служебен аванс. И всеки път трябва да правите отчет на този служебен аванс.
#7 | 03.05.2020, 20:39
Публикации: 4368 / 719
А ако теглите веднъж месечно, например, вместо през три дни? Една такса е по-приемлива от десет, а и ще избегнете рисковете.
Във всички банки ли има същите високи такси? Не може ли да се изкара карта?
#8 | 06.05.2020, 09:22
Публикации: 41 / 0
Не го правете постоянно, а по- рядко. След това вместо тези еквалибристики с данъци и какво ли не, просто сложете един приходен ордер, че ги връщате,  в касата на дружеството.
#9 | 06.05.2020, 09:38
Публикации: 927 / 28
ЕТ прехвърля пари от разплащателната сметка на фирмата по  личната сметка на ФЛ  и в същият ден с ордер вкарва същите пари в касата на ЕТ ,това проблем ли е
#10 | 06.05.2020, 09:53
Публикации: 829 / 69
ЕТ прехвърля пари от разплащателната сметка на фирмата по  личната сметка на ФЛ  и в същият ден с ордер вкарва същите пари в касата на ЕТ ,това проблем ли е
И това е идея, дано му помогне на човека  :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група