Осигуровки

13.05.2020, 15:16 2085 13
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) този раздел.

13.05.2020, 15:16
Публикации: 6 / 0
Здравейте,
колега е в болничен от 01.04.2020 до 07.04.2020, от 08.04 до 30.04 отсъствието е неплатен отпуск. Програмата начислява лични осигуровки на ст-ст 30.91лв. в същото време дава проблем - Осигуровки без отработени дни.
Въпросът ми е коректно ли е начислението?
#1 | 13.05.2020, 15:53
Публикации: 56 / 0
Изчилението ще е по-лесно, ако знаем размера на БТВ на лицето  :wink1:
#2 | 13.05.2020, 16:03
Публикации: 6 / 0
640.00  :blush:
#3 | 13.05.2020, 16:27
Публикации: 6333 / 582
Какво търсим тук?
#4 | 13.05.2020, 17:55
Публикации: 7602 / 1145
 В същото време дава проблем - Осигуровки без отработени дни.

Какво от това, че няма отработени дни. Нали има дни в осигуряване. При това три дни с "пълни" осигуровки. Пък и за неплатения има ЗО за сметка на лицето
#5 | 13.05.2020, 18:04
Публикации: 7602 / 1145
Какво търсим тук?
Търсим къде ни е излъгал шефа (счетоводителят му)  :wink1:
#6 | 15.05.2020, 11:28
Публикации: 6 / 0
Трябва ли да има ЗО за лицето или личните осигуровки трябва да са на стойност 12.61 
#7 | 15.05.2020, 12:01
Публикации: 134 / 24
Трябва ли да има ЗО за лицето или личните осигуровки трябва да са на стойност 12.61
Само за 15_те дни неплатен отпуск ЗО са 18.30.
Освен това има още ЗО за ометна на лицето за първите тре дни от болничния
#8 | 15.05.2020, 13:40
Публикации: 7602 / 1145
Трябва ли да има ЗО за лицето или личните осигуровки трябва да са на стойност 12.61
Тези 12.61 са личните осигуровки /ДОО, ДЗПО, ЗО/ на лицето върху обезщетението от работодателя. Тъй като при заплата 640 лв обезщетението е 67.20 и е единствен осиг.доход за месеца, то осигуровките са изчислени върху 91.50 лв. /МОД за три дни при месечен МОД 610 лв/
Като към тези 12.61 се прибавят и 18.30 лв /ЗО за неплатения/ се получава точно сумата на личните осигуровки, която е начислена.
Всичко си е точно. Е, разбира се ако МОД за длъжността е 610 лв, а не повече.
#9 | 18.05.2020, 13:39
Публикации: 6 / 0
МОД е 610.00
Благодаря
#10 | 21.05.2020, 15:23
Публикации: 6 / 0
Друг колега е в неплатен отпуска за целият месец Април и дължи ЗО на стойност 24.40. Въпросът ми тук е мога ли да ги отнеса като разход за фирмата, въпреки че са лични?
#11 | 21.05.2020, 15:24
Публикации: 7602 / 1145
не
#12 | 21.05.2020, 15:53
Публикации: 6 / 0
Тоест трябва да изискам да си ги заплати
#13 | 21.05.2020, 16:54
Публикации: 7602 / 1145
Е, може и Вие да ги платите. Или шефа... но да е от името на работника и не е разход.

Освен ако неплатения не е поради производствена необходимост /вижте как точно е записано в чл.40 на ЗЗО/
В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост
Пълен достъп в КиК Инфо
за 9.89 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
<b style=
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група