Декларация пр.3 при публикуване на ГФО в ТР

11.06.2020, 22:17 2084 3

11.06.2020, 22:17
Публикации: 37 / 0
Здравейте, при публикуване на ГФО на ООД, според последните изменения в ЗТР вместо протокол от общото събрание за приемане на  ГФО, се представя декларация пр.3. Означава ли, че колкото са съдружниците, толкова декларации ще трябва да бъдат приложени към отчета, така както протокола се подписваше от всички съдружници?
#1 | 12.06.2020, 00:52
Публикации: 833 / 69
Здравейте, при публикуване на ГФО на ООД, според последните изменения в ЗТР вместо протокол от общото събрание за приемане на  ГФО, се представя декларация пр.3. Означава ли, че колкото са съдружниците, толкова декларации ще трябва да бъдат приложени към отчета, така както протокола се подписваше от всички съдружници?
Не, може и от единия управител, ако е записано, че управляват заедно и поотделно, или само поотделно. Дано съм разбрал правилно какво питате
#2 | 12.06.2020, 15:09
Публикации: 37 / 0
питам,защото преди две години ни издадоха предписание протокола от общото събрание да бъде подписан и от двамата съдружници, въпреки, че е записано, че управляват заедно и поотделно в ТР. Та затова питането ми е, дали всички съдружници декларират с новата декларация, че отчета е приет на общо събрание. За мен не е логично да се приложат х на брой декларации според броя на съдружниците, но знам ли...
#3 | 12.06.2020, 16:53
Публикации: 206 / 45
Управлението заедно и поотделно, няма много общо с приемането на ГФО на Общо събрание. Няма как протокола да бъде подписан само от един участник особено ако дяловете не му дават правото да взема еднолично решения. Те другите за украса ли са на това събрание :smile1: . Управлението и вземането на решения на ОС са доста различни волеизявления, ако и да е спазена "традицията" за малкия бизнес:собственост и управление да са събрани в едни и същи лица /ей за това имаме проблем с червените каси постоянно  :smile1:/. За декларацията съм на мнението на Nickolay
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група