Адрес за кореспонденция

02.08.2020, 13:33 1746 4

02.08.2020, 13:33
Публикации: 23 / 0
Здравейте,
Закупих фирма, на която оставих адреса за кореспонденция на предишния собственик /поради определени причини/ Пуснах в НАП заявление за доброволна регистрация по ДДС, но в искането им за представяне на допълнителни документи ми изискват документи за собственост или договор за наем на посочения адрес за кореспонденция. Нямам такива документи. Как бихте ме посъветвали да процедирам?

Много благодаря!
#1 | 02.08.2020, 13:53
Публикации: 4368 / 719
Не знаем "определените причини", но поне аз бих искал да имам контрол на адреса за кореспонденция с НАП.
#2 | 02.08.2020, 22:48
Публикации: 825 / 178
Аз лично бих сменил адреса чрез ТР при каквито и да е /определени причини/. Не само заради исканите документи от данъчните..
Става толкова бързо и лесно.
#3 | 02.08.2020, 23:20
Публикации: 9299 / 1558
Аз лично бих сменил адреса чрез ТР при каквито и да е /определени причини/. Не само заради исканите документи от данъчните..
Става толкова бързо и лесно.
Е, питащия може и да ползва адреса на стария собственик. В този случай да си направи договор за наем. Добре е този наем да не е безвъзмезден /т.нар. договор за послужване/
#4 | 03.08.2020, 10:16
Публикации: 11934 / 2174
...в искането им за представяне на допълнителни документи ми изискват документи за собственост или договор за наем на посочения адрес за кореспонденция.


Все пак е добре да си давате сметка, че посоченият адрес за кореспонденция трябва да е легитимен и бихте получавали всички изпратени на него писма от НАП. Ако не могат да Ви открият на него последствията не са за пренебрегване . Могат дори да Ви дерегистрират служебно , ако имате ДДС регистрация  - вижте чл.176 от ЗДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група