2 трудови договора с еднакво работно време

05.08.2020, 13:22 1736 4

05.08.2020, 13:22
Публикации: 1 / 0
От 2018г. съм на 2 трудови договора един на 8 и един на 4 часа, но местата където работя са с едно и също работно време и се намират едно до друго и дефакто аз ги работя едновремено от едното място ходя на другото и така шефовете наят и са съгласни, но не знам дали това е редно или незаконно? Аз реално върша всичко, което се изисква от мен и на двете места и имам 2 договора просто ги работя едновременно? Да уточня едната работа е общинска, другата държавна.
#1 | 05.08.2020, 14:00
Публикации: 11932 / 2174
 Да уточня едната работа е общинска, другата държавна.

С това е казано всичко...


Здравейте ,
с основание си задавате въпроса законно ли е това - на практика работите 8 часа по договори за общо 12 часа. Отговорът е напълно излишен, защото е очевадно , че това не може да бъде законно. Доколкото това, че работата е в общинска и държавна институция коментарът ми е, че те са от единия бряг на реката с проверяващите...жалкото е, че докато ние гледаме точката и буквата на закона и изпадаме в детайлни спорове и подробности Законът за едни други е отворил широко аварийния изход.
Извинявам се за офтопика.

Усмихнат ден !
#2 | 05.08.2020, 15:06
Публикации: 352 / 19
А аз когато работих на държавна работа по трудов договор и колкото пъти отивах до един от северо-източните прозорци все виждах монитора на общински служител, който редеше пасианси в работното време.
Като напуснах работата, започнаха да ми изчезват документи, за които трябваше да плащам общински такси за издаването на дубликатите им от същото работно място на монитора с пасианса!
#3 | 05.08.2020, 15:47
Публикации: 11932 / 2174
А аз когато работих на държавна работа по трудов договор и колкото пъти отивах до един от северо-източните прозорци все виждах монитора на общински служител, който редеше пасианси в работното време.

Да беше филм поне да погледаш...
#4 | 05.08.2020, 16:40
Публикации: 352 / 19
Един аквариум си бях сложила, че ми се налагаше да оставам и след работно време, за да си спазя сроковете и повече "гледах" рибките в него, отколкото общинските служители в съседната сграда...
По време на кампания гупата се оказа най-издръжливата декоративна рибка.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група