Сайта на нап/публикуваните там закони

31.08.2020, 15:17 1476 3

31.08.2020, 15:17
Публикации: 206 / 45
Здравейте колеги,
                                  В повечето случаи, касаещи работата ми съм свалял данъчните закони от страницата на НАП от раздел Законодателство
         Оказва се че публикуваното там не винаги е вярно. Преглеждах тези дни ЗДДС свален от страницата на НАП с последната му уж редакция от 11.08.2020г. и се натъкнах на чл.3, ал.2 , която според "закона на НАП" е все още противоконституционна... След консултация с адвокат се оказа, че в АПИС текстът е доста по-различен, тъй като от 2008 има РКС, което отменя РКС от 2007г.. Та текстът на чл.3, ал.2 от ЗДДС в АПИС стои доста по-различно :blush:
         Не знам още колко такива моментчета има в НАП-ският ЗДДС, а и в останалите закони качени там...
          С две думи:не се предоверявайте на текстовете на закони изтеглени от сайта на НАП

          Прикачил съм файл с гореописаното.

         Лека и спорна седмица!!!
#1 | 31.08.2020, 16:22
Публикации: 4400 / 737
(Почти) винаги актуалните нормативи намирам в лекса. Никога не съм разчитал на институционалните сайтове.
#2 | 31.08.2020, 16:30
Публикации: 668 / 83
По време на драмите със СУПТО-то - наредба 18 също не беше, а беше важна, та писах до нап и я качиха, но не става всеки път да им се пише.
#3 | 31.08.2020, 16:40
Публикации: 206 / 45
(Почти) винаги актуалните нормативи намирам в лекса. Никога не съм разчитал на институционалните сайтове.
Това е проблема bobo:ти пишеш "почти", аз съм написал "в повечето случаи", но в крайна сметка батакът е пълен... Ако институционален сайт ти предлага шменти-капели, то май си става просто сайт ...
Тук се сещам и за многото нули за прословутото Електронно правителство, които са опукани досега, 'щото чини ми се, че то освен платформен характер трябва да има и информативен...
Но това в някой друг живот по всяка вероятност!!!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група