Покупка на стоки втора употреба

01.09.2020, 13:01 1610 3

01.09.2020, 13:01
Публикации: 20 / 0
Здравейте,

фирма ще се занимава с покупко продажба на техника втора употреба.
Ще се купуват стари и развалени телевизори, музикални уредби и др., ще се ремонтират и ще се продават. Въпросът е, че ще е много трудно за всяка покупка, да се изисква разписването на договор за покупко продажба със задължителните реквизити като ЕГН.
Как процедирате в такива ситуации в които продавачът откаже да си даде данните, за изготвяне на договор?
#1 | 01.09.2020, 14:17
Публикации: 4391 / 732
Аз ако бях, за да си спестя евентуални въпроси от рода "кой крадец ти докара този телевизор да го продаваш" бих искал лични данни от всеки който ми продава. То май и ЗСч така казва :)
#2 | 01.09.2020, 14:51
Публикации: 20 / 0
ще се изкупуват телевизори с гръмнали екрани или подобни, за незначителна стойност, която ще се превежда по еконт и ще е видима в извлечението, но да винаги може да възникне такъв въпрос, проблема е, че бай Пенчо от голно нанадолнище ще каже, как така ще ти давам личните си данни за някаква техника която ти давам за 30лв...
#3 | 01.09.2020, 15:12
Публикации: 4391 / 732
Щом ще има следа към продавача - ОК. Но за бай Пенчо също важи закона. Пък и вие трябва да си имате документ с нужните реквизити, дали ще се казва фактура, дали разписка, дали договор...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група